Το διασκέδασε και αποθεώθηκε

Ο ιστιοπλόος Γιάννης Στρατηγόπουλος αποθεώθηκε από τους εθελοντές και τους θεατές μετά την ολοκλήρωση του σημερινού (27/6) του αγώνα στην ιστιοπλοΐα.

Tα ελληνικά σκάφη πραγματοποίησαν εξαιρετικό ξεκίνημα στους αγώνες της ιστιοπλοΐας που διεξάγονται στο  Sailing Academy.

Το πλήρωμα που ξεχώρισε, ήταν αυτό των Στρατηγόπουλου – Παπαδάκη (UnifiedPartner), που κατέκτησε την πρώτη θέση στη μοναδική ιστιοδρομία στα 4.20 Level1, που διεξήχθη σήμερα (27/6)

Ο 32χρονος Γιάννης Στρατηγόπουλος, δεν μπορούσε να κρύψει τη χαρά του την ώρα του τερματισμού, γνωρίζοντας την αποθέωση από εθελοντές και θεατές.

«Ο καιρός ήταν καλός και βοήθησε στο να γίνει ένας δυνατός αγώνας. Μακάρι όλα τα παιδιά να τα πάνε καλά, σε όλα τα αθλήματα και πραγματικά νομίζω ότι αξίζουν όλοι όχι ένα, αλλά… εκατομμύρια χρυσά μετάλλια», τόνισε ο 32χρονος ιστιοπλόος.

Στοχεύουν... Παρίσι και ευρωπαϊκά μετάλλια οι τοξοβόλοι μας
Ολυμπιακός: Χωρίς Λαρεντζάκη η προετοιμασία για το Game 5 με την Μπαρτσελόνα
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!