Τένις: Πρόκριση στα ημιτελικά της Βαρκελώνης για τον Τσιτσιπά

Εκπληκτικός Στέφανος Τσιτσιπάς έστω και δύσκολα προκρίθηκε στα ημιτελικά του Barcelona Open για 4η φορά στην καριέρα του.

Για 4η φορά στην καριέρα του, ο Στέφανος Τσιτσιπάς φτάνει στα ημιτελικά του Barcelona Open. Ο Έλληνας τενίστας είναι σε εξαιρετική κατάσταση και το απέδειξε απέναντι στον Φακούντο Ντίαζ Ακόστα. Ο Αργεντινός αποδείχθηκε δύσκολος αντίπαλος, όμως ο Τσιτσιπάς τον «λύγισε» με 2-1 σετ.

Αυτή ήταν η 9η σερί νίκη του Έλληνα άσου. Μάλιστα ήρθε με ανατροπή καθώς βρέθηκε πίσω στα σετ με 6-4 και στη συνέχεια αντεπιτέθηκε. Ισοφάρισε σε 1-1 με 6-3 και το τρίτο σετ ήταν… θρίλερ.

Ο Τσιτσιπάς προηγήθηκε 3-1, αλλά ο Αργεντινός πέρασε μπροστά με 4-3. Συνέχισαν χέρι-χέρι μέχρι το 6-6. Στο tie break ο Τσιτσιπάς ήταν πιο ψύχραιμος και με 10-8 έκανε το 7-6 για να πάρει το ματς με 2-1 σετ!

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Παναθηναϊκός AKTOR: Στη “Χάλα Πιονίρ” ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος
Παναθηναϊκός AKTOR: Με μπλουζάκια αφιερωμένα στον Πάρη οι “πράσινοι”