Στέφανος Τσιτσιπάς: Άνετη πρεμιέρα στο Ακαπούλκο - Η έκπληξη με τον επόμενο αντίπαλο
EPA/DAVID GUZMAN, ΑΜΠΕ

Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρεμιέρα με το δεξί έκανε στο τουρνουά του Ακαπούλκο ο Έλληνας πρωταθλητής, επικρατώντας 2-0 σετ του Ρομάν Σαφιούλιν.

Θέση στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης έκλεισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς μετά τη νίκη του 6-3, 6-4 επί του 26χρονου Ρώσου, τα ξημερώματα της Τετάρτης (28/02).

Ο Αθηναίος τενίστας εμφανίστηκε συγκεντρωμένος, ενώ σημείωσε και πέντε άσους, κάτι που σημαίνει πως η δωρεά του στους πληγέντες της περιοχής φτάνουν τα 5.000 δολάρια, την πρώτη ημέρα του στο τουρνουά.

Όσον αφορά στον αγώνα, ο Έλληνας αθλητής πίεσε από την αρχή, έκανε μπρέικ στο έκτο game και στη συνέχεια κράτησε το σερβίς του για να κάμψει την αντίσταση του Ρώσου, που είναι στο Νο39, έπειτα από 40 λεπτά.

Αντίστοιχη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο σετ, όπου ο 25χρονος τενίστας έκανε το μπρέικ στο πέμπτο game και στη συνέχεια κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Τα ξημερώματα της Πέμπτης (29/02) ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα παίξει κόντρα στον Φλάβιο Κομπόλι. Ο Ιταλός έκανε την έκπληξη και κέρδισε στον προηγούμενο γύρο τον Φίλιξ Οζέ Αλιασίμ με ανατροπή.

Super League: «Μάχες» παραμονής σε Πανθεσσαλικό, Καισαριανή και Αγρίνιο
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Κρίνεται ο τίτλος στη Volley League γυναικών | Πού θα δείτε το Game 5
Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη αγωνίζονται στο Madrid Open - Η ώρα και το κανάλι των αγώνων
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τoυς αγώνες επιβίωσης στη Super League