Ιππασία: Μαγική Μυτιληναίου στη La Coruna!

Ασταμάτητη είναι η Ιόλη Μυτιληναίου στους μεγάλους διεθνείς αγώνες υπερπήδησης εμποδίων έχοντας πλέον εδραιωθεί στην ελίτ της παγκόσμιας ιππασίας.

Την περασμένη εβδομάδα πήρε μέρος με μεγάλη επιτυχία στον αγώνα Longines Global Champions Tour στην La Coruna της Ισπανίας, καθώς με τον L’artiste de Toxandra συμμετείχε στο κορυφαίο αγώνισμα Grand Prix ύψους 1.60μ το Σάββατο, 15 Ιουλίου.

Έκανε μαγικές εμφανίσεις τόσο στον 1ο γύρο όσο και στο μπαράζ όπου με άπταιστη και χρόνο 41.21 κατέκτησε την 2η θέση. Στην 1η θέση ήταν ο Ιρλανδός Bertam Allen με τον Pacino Amiro με 0 βαθμούς και χρόνο 40,61 στο μπαράζ. Στο Grand Prix πήραν μέρος 37 ιππείς και αμαζόνες και οι 9 στο μπαράζ.

Η Ιόλη βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο Νο 98 της  παγκόσμιας κατάταξης των αθλητών Longines Ranking List, ενώ παράλληλα συγκεντρώνει βαθμούς στο Olympic Ranking List με στόχο την πρόκριση και συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες ΠΑΡΙΣΙ 2024.

Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό