Τρίαθλο: Πέμπτος ο Μπιτάρδος

Τρίαθλο: Την καλύτερη επίδοση όλων των εποχών σε Major Games είχε ο Παναγιώτης Μπιτάρδος.

Την υψηλότερη θέση σε Major Games όλων των εποχών στο ελληνικό τρίαθλο κατέλαβε ο Παναγιώτης Μπιτάδος στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες. Η μεγάλη ελπίδα της Ελλάδας στο τρίαθλο έκανε μία εξαιρετική εμφάνιση στην Πολωνία και τερμάτισε στην 5η θέση σε χρόνο 1:46:57.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Νορβηγός Δορν Βέτλε Μπαργκσβίκ με χρόνο 1:46:50, το ασημένιο κρέμασε στο στήθος ο Σάτσαρ Σεγκέβ σε 1:46:51 και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Αντριάν Μπριφόντ με χρόνο 1:46.52. Είναι ο τρίτος τερματισμός Έλληνα σε Major Games μετά από αυτόν του Γρηγόρη Σουβατζόγλου στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού το 2015 (45ος με 2:01:45) και του Βασίλη Κρομμύδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σίδνεϊ το 2000 (33ος με 1:51:28).

Θρήνος στο NBA: Πέθανε στα 33 του ο Ντάριους Μόρις
LaLiga: Η Τζιρόνα έστεψε Πρωταθλήτρια τη Ρεάλ Μαδρίτης – Έφτασε τα 36 τρόπαια η «βασίλισσα»
Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι