Τένις: Τα μεσάνυχτα η «μάχη» της Σάκκαρη

Τένις: Την παρουσία της στον τελικό του Indian Wells θα διεκδικήσει η Μαρία Σάκκαρη απέναντι στην Αρίνα Σαμπαλένκα.

Ραντεβού με έναν ακόμη σημαντικό τελικό, έχει η Μαρία Σάκκαρη. Για να βρεθεί εκεί η Ελληνίδα τενίστρια πρέπει να «κάμψει» την αντίσταση της Αρίνα Σαμπαλένκα. Η οποία είναι Νο2 στον κόσμο και κατέκτησε πριν λίγο καιρό το Αυστραλιανό Open. Ο σπουδαίος αγώνας της Μαρίας αναμένεται να αρχίσει περίπου τα μεσάνυχτα.

Την τενίστρια απ’ τη Λευκορωσία η Σάκκαρη την έχει νικήσει τις δύο τελευταίες φορές που αναμετρήθηκαν.

Η δεύτερη φιναλίστ θα προκύψει απ’ τον ημιτελικό που θα γίνει τα ξημερώματα του Σαββάτου (18/3), ανάμεσα στην Ίγκα Σβιόντεκ και την Ελένα Ριμπάκινα. Σε μια σπουδαία αναμέτρηση ανάμεσα στο Νο1 του κόσμου και τη φιναλίστ του Αυστραλιανού Open.

Τελικός Conference League, Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: «Ντύθηκε» στα χρώματα του τελικού και το Θησείο
ΠΑΟΚ: Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο Βικελίδης - Πήρε «φωτιά» η Τούμπα για το 4ο Πρωτάθλημα! (pics)
Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ: Η τελική βαθμολογία της Super League
Άρης – ΠΑΟΚ 1-2: Πρωταθλητής Ελλάδος με θρίαμβο στην έδρα του μεγάλου αντιπάλου!