Ligue 1: Την έσωσε ο Εμπαπέ στις καθυστερήσεις

Ligue 1: Νικήτρια απ’ την έδρα της Μπρεστ έφυγε η Παρί Σεν Ζερμέν με 2-1 – Ο Εμπαπέ το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις.

Το μυαλό ήταν ακόμη στον αποκλεισμό απ’ την Μπάγερν, η ψυχολογία κακή και η Παρί Σεν Ζερμέν έφτασε κοντά σε γκέλα στην έδρα της Μπρεστ. Όμως ο Κιλιάν Εμπαπέ λύτρωσε τους πρωτευουσιάνους, πετυχαίνοντας γκολ νίκης για το 2-1.

Με την επικράτηση αυτή για την 27η αγωνιστική, η Παρί είναι στο +11 απ’ τη δεύτερη θέση. Ο Σολέρ στο 37’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως έξι λεπτά μετά ο Ονορά έκανε το 1-1. Για να έρθει στο 90+1’ ο σούπερ σταρ της Πρωταθλήτριας Γαλλίας να διαμορφώσει το τελικό 1-2.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Λιλ-Λιόν 3-3
(46΄, 61΄ πεν., 79΄ πεν. Ντέιβιντ - 64΄ Μπαρκολά, 83΄, 89΄ Λακαζέτ)

Aνζέ 10

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων