Βόλεϊ Ανδρών: Δεν προβληματίστηκε ο ΟΦΗ
Intime

Βόλεϊ Ανδρών: Άνετη νίκη πήρε ο ΟΦΗ κόντρα στον Άθλο Ορεστιάδας με 3-0 σετ – Αποτελέσματα και βαθμολογία.

Χωρίς εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α1 βόλεϊ ανδρών. Στο ματς που «έκλεισε» την αυλαία, ο ΟΦΗ επικράτησε 3-0 σετ του Άθλου Ορεστιάδας στην έδρα του.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α1 ανδρών μετά από 16 αγώνες:

Αριστοτέλης Σκύδρας - Μίλωνας 0-3 (25-27, 26-28, 16-25)

ΑΟΠ Κηφισιάς - Ολυμπιακός 1-3 (25-23, 15-25, 18-25, 25-27)

Παναθηναϊκός - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-19, 25-20, 25-22)

ΠΑΟΚ - Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-23, 20-25, 25-13, 25-20)

ΟΦΗ - Άθλος Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-20, 25-19)

Αριστοτέλης Σκύδρας 8-47 4

Βόλεϊ Γυναικών: Πρωταθλητής ο Παναθηναϊκός με επική επιστροφή επί του Ολυμπιακού!
Super League, Παναιτωλικός - Ατρόμητος 1-0: Προβάδισμα με Ταμπίτζε, τον «κράτησε» ο Τσάβες
Super League, Κηφισιά - ΠΑΣ Γιάννινα 2-3: Την «τράβηξε» μαζί του
Super League: Καταδικαστική ήττα και υποβιβασμός για Κηφισιά - Σώθηκαν Βόλος και Παναιτωλικός