Χάλκινο μετάλλιο η Κορακάκη!
Intime

Την τρίτη θέση στα 10μ. αεροβόλου πιστολιού κατέκτησε η Άννα Κορακάκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξάγεται στην Αίγυπτο, κρεμώντας ένα ακόμη μετάλλιο στο στήθος της!

Η εκπληκτική Άννα Κορακάκη, συνεχίζει τη συλλογή μεταλλίων στις διοργανώσεις που συμμετέχει. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια της σκοποβολής, κατέκτησε το χάλκινο παίρνοντας την 3η θέση στα 10μ. αεροβόλου πιστολιού, στο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξάγεται στην Αίγυπτο.

Η Κορακάκη στάθηκε άτυχη καθώς για λεπτομέρειες δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον τελικό, μένοντας στην 3η θέση. Η χρυσή Ολυμπιονίκης του Ρίο στο πιστόλι 25μ., συγκέντρωσε 252,1 βαθμούς για να καταλάβει τελικά την 3η θέση.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Μάγιορ από την Ουγγαρία με 253,4 βαθμούς, ενώ το ασημένιο πήγε στα χέρια της Ζοράνα Αρούνοβιτς από τη Σερβία με 252,2 βαθμούς. Σε κάθε περίπτωση είναι μια ακόμη επιτυχία για την Άννα Κορακάκη που συνεχίζει να γεμίζει μετάλλια τα ελληνικά χρώματα.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (04/05) - Με πλούσια δράση στην Ευρώπη
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (04/05) - «Δέος» για τον Ολυμπιακό
Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής
Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»