Α1 Πόλο Ανδρών: Παράταση στην πρόκριση, ισοφάρισε τις νίκες ο ΠΑΟΚ τον ΓΣ Περιστερίου

Ζωντανός στην υπόθεση πρόκριση στα πλέι οφ του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών παρέμεινε ο ΠΑΟΚ που πήρε τη νίκη με 7-6 κόντρα στον ΓΣ Περιστερίου και ισοφάρισε στις νίκες (1-1)- Tη Δευτέρα στη Χωράφα κρίνεται η πρόκριση.

Κόντρα στα προγνωστικά ο ΠΑΟΚ DOMUS ERGO μπόρεσε και ισοφάρισε σε 1-1 στις νίκες στη σειρά των αγώνων του κόντρα στον ΓΣ Περιστερίου για τη Γ1 φάση καθώς επιβλήθηκε το Σάββατο το μεσημέρι, με 7-6 επί της ομάδας του Περιστερίου. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε χάσει 12-9 στον πρώτο αγώνα και έτσι η πρόκριση θα κριθεί στον τρίτο αγώνα που θα γίνει τη Δευτέρα (11/4, 15.00) στη Χωράφα.

Σ' έναν αγώνα με πολλή ένταση και κλειστές άμυνες, οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να επικρατήσουν στις λεπτομέρειες, να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα και να βρεθούν μπροστά και με 7-5. Κορυφαίος σκόρερ τους ο Κεχαλάρης με 4 γκολ.

Με κόκκινη κάρτα αποβλήθηκαν ο προπονητής του ΠΑΟΚ Θοδωρής Χατζηθεοδώρου και ο παίκτης Π. Προσινικλής.

ΠΑΟΚ DOMUS ERGO - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7-6

Οκτάλεπτα: 1-1, 2-0, 1-3, 3-2.

ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας 1, Μηλάς, Προσινικλής Ν. 1, Κεχαλάρης 4, Σγουρίδης, Μπαγλατζής, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Μανθογιάννης.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Φάρκας, Φάρμερ 1, Γερακούδης, Κουκουμάκης, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 2, Αγκόρτσας, Παπασηφάκης 3, Τοράκης, Λαδάς, Δαμίγος, Μυρίλος, Μπιτσάκος Ανδ.

Διαιτητές: Μοίραλης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας