Η κλήρωση των παίδων

Η κλήρωση των παίδων

Η αναμέτρηση του πρωταθλητή ΤΕ Κυκλάδων με τον πρωταθλητή Δωδεκανήσου θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τετάρτη (15/6) για τη β΄ φάση του πρωταθλήματος παίδων.

Ο αγώνας ανάμεσα στον πρωταθλητή ΤΕ Κυκλάδων με τον πρωταθλητή Δωδεκανήσου είναι το πρώτο παιχνίδι της β΄ φάσης του πρωταθλήματος παίδων της Ζ’ περιφέρειας που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη (15/6) στο γήπεδο Μελίνα Μερκούρη. Ακολουθεί η διαδικασία για τα προημιτελικά στις 16 Ιουνίου που θα διαρκέσει έως και τις 18 Ιουνίου.

Ο νικητής του ζευγαριού θα συμπληρώσει τον Γ’ όμιλο μαζί με την Παναχαϊκή, τον ΑΣ Πανερυθραϊκό και τον ΑΟ Γεωργίου Ζώη.

Οι αγώνες των προημιτελικών θα γίνουν το τριήμερο 16-17-18 Ιουνίου σε Αθήνα και Πτολεμαΐδα και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο πρώτες θέσεις των τεσσάρων ομίλων θα προκριθούν στα ημιτελικά που θα γίνουν την Κυριακή 19 Ιουνίου στις αντίστοιχες πόλεις.

Ζ’ Περιφέρεια (Γήπεδο Μ. Μερκούρη)

Τετάρτη 15/6
18.00Πρωτ/τής ΤΕ Κυκλάδων - Πρωτ/τής Δωδεκανήσου              

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Γήπεδο Πτολεμαΐδας)

Πέμπτη 16/6
16.00 ΜΓΣ Εθνικός - ΓΣ Λαμία                 
18.00 ΕΣΟΠ Επίκουρος - ΓΣ Ηρακλής

Παρασκευή 17/6
12.00 ΜΓΣ Εθνικός - ΕΣΟΠ Επίκουρος                 
14.00 ΓΣ Λαμία - ΓΣ Ηρακλής

Σάββατο 18/6
10.00 ΓΣ Ηρακλής - ΜΓΣ Εθνικός             
12.00 ΕΣΟΠ Επίκουρος - ΓΣ Λαμία            

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Γήπεδο Πτολεμαΐδας)

Πέμπτη 16/6
14.00 ΓΑΣ Αρχέλαος - ΑΟ Ορεστιάδας                 
20.00 ΜΓΣ Απόλλων - ΑΟ Πρέβεζας

Παρασκευή 17/6
16.00 ΜΓΣ Απόλλων - ΓΑΣ Αρχέλαος                  
18.00 ΑΟ Πρέβεζας - ΑΟ Ορεστιάδας

Σάββατο 18/6
14.00 ΑΟ Ορεστιάδας - ΜΓΣ Απόλλων                 
16.00 ΓΑΣ Αρχέλαος - ΑΟ Πρέβεζας          

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Γήπεδο Μ. Μερκούρη)

Πέμπτη 16/6
14.00 ΑΣ Πανερυθραϊκός - Πρωτ/τής Ζ’ Περιφέρειας               
18.00 ΓΕ Παναχαϊκή - ΑΟ Γεωργίου Ζώη

Παρασκευή 17/6
12.00 ΓΕ Παναχαϊκή - ΑΣ Πανερυθραϊκός             
14.00 ΑΟ Γεωργίου Ζώη - Πρωτ/τής Ζ’ Περιφέρειας

Σάββατο 18/6
10.00 Πρωτ/τής Ζ’ Περιφέρ. - ΓΕ Παναχαϊκή                  
14.00 ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Γεωργίου Ζώη                 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Γήπεδο Μ. Μερκούρη)

Πέμπτη 16/6
16.00 ΑΣ Σχολή Μωραΐτη - ΓΣ Πανελλήνιος         
20.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Παρασκευή 17/6
16.00 ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου           
18.00 ΑΣ Σχολή Μωραΐτη - Ολυμπιακός ΣΦΠ

Σάββατο 18/6
12.00 ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΑΣ Σχολή Μωραΐτη                
16.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣ Πανελλήνιος

Ημιτελική Φάση

Α & Β Ομίλου (Γήπεδο Πτολεμαΐδας)

Κυριακή 19/6
11.00 Α1 - Β2         
13.00 Β1 - Α2         

Γ & Δ Ομίλου (Μ. Μερκούρη)        
Κυριακή 19/6
12.00 Γ1 - Δ2          
14.00 Δ1 - Γ2

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Με νίκη ξεκίνησε η... Σεξπηρική Λέστερ
Με νίκη ξεκίνησε η... Σεξπηρική Λέστερ
Ούτε στο Τελ Αβίβ ο Σπανούλης
Ούτε στο Τελ Αβίβ ο Σπανούλης
Ανδρεόπουλος: «Κυνηγάμε τη δεύτερη θέση»
Ανδρεόπουλος: «Κυνηγάμε τη δεύτερη θέση»
Ο Γιόνκερ νέος τεχνικός της Βόλφσμπουργκ
Ο Γιόνκερ νέος τεχνικός της Βόλφσμπουργκ
Αλλάζει ο καιρός: Η ΕΜΥ προειδοποιεί - Έρχονται βροχές, καταιγίδες και χιόνια
Αλλάζει ο καιρός: Η ΕΜΥ προειδοποιεί - Έρχονται βροχές, καταιγίδες και χιόνια
Έτσι θα είναι το αναβαθμισμένο Nokia 3310!
Έτσι θα είναι το αναβαθμισμένο Nokia 3310!
Όσκαρ 2017: Οι νικητές της 89ης Απονομής των βραβείων Oscars
Όσκαρ 2017: Οι νικητές της 89ης Απονομής των βραβείων Oscars
Καθαρά Δευτέρα: Προσοχή στο πέταγμα του χαρταετού!
Καθαρά Δευτέρα: Προσοχή στο πέταγμα του χαρταετού!

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης