Σαρωτικός ο Τσιτσιπάς στο Ακαπούλκο – Πέρασε… αέρας στους «8»

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επιβλήθηκε 2-0 σετ του Τζον Τζέφρι Γουλφ.

Επιβλητική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς επί του Τζον Τζέφρι Γουλφ και πήρε την πλέον άνετη πρόκριση για τα προημιτελικά του τουρνουά ATP 500 Abierto Mexicano Telcel, στο Ακαπούλκο.

Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν καταιγιστικός έχασε μόλις ένα σετ (6-1, 6-0) και σε μόλις 47 λεπτά έκλεισε εισιτήριο για τους οκτώ καλύτερους.

Αυτή μάλιστα, είναι η γρηγορότερη νίκη στην καριέρα του και η πρώτη φορά που χάνει μόλις ένα game σε αγώνα ATP.

Επόμενος αντίπαλος είναι ο Αμερικανός Μάρκος Γκίρον, Νο59 στην παγκόσμια κατάταξη.

Με μπλούζα «Ορθοδοξία ή Θάνατος» εμφανίστηκε ο Ούσικ και νίκησε τον Φιούρι
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Αποθέωσε τον Χάαλαντ και αποκάλυψε το δώρο που του έκανε ο Νορβηγός
Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)