Η Κέρμπερ επέστρεψε

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο «μπήκε» το 2018 για την Αντζελίκ Κέρμπερ.

Η Γερμανίδα, πρώην επικεφαλής της παγκόσμιας κατάταξης, κατέκτησε το τρόπαιο στο διεθνές τουρνουά που διεξήχθη στο Σίδνεϊ, επικρατώντας στον τελικό με 6-4, 6-4 της «οικοδέσποινας», Ασλεϊ Μπάρτι.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι αυτό είναι το πρώτο τουρνουά στο οποίο επικρατεί η Κέρμπερ, μετά το US Open του 2016! Εκτοτε, η Γερμανίδα, δεν κατάφερε να βρει αγωνιστικό ρυθμό και είναι χαρακτηριστικό ότι έπαιξε σε μόλις έναν τελικό διεθνούς τουρνουά, με αποτέλεσμα να «κατρακυλήσει» στο Νο 22 της παγκόσμιας κατάταξης.

«Ηταν μία υπέροχη εβδομάδα. Κατάφερα να ξαναβρώ τον εαυτό μου. Παίζω και πάλι πολύ καλό τένις κι αισθάνομαι περίφημα», δήλωσε εμφανώς ικανοποιημένη η 29χρονη πρωταθλήτρια.

Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ