Shanghai Masters: Μυστήριο με την αποχώρηση του Κύργιου

Νέο θέμα προέκυψε με τον Νικ Κύργιο, καθώς σήμερα αποχώρησε από το ματς με τον Αμερικανό, Στιβ Τζόνσον, μετά το πρώτο σετ του αγώνα για τον 1ο γύρο του «Shanghai Rolex Masters».

Ο 22χρονος Ελληνοαυστραλός δήλωσε παραίτηση, αφού είχε χάσει το πρώτο σετ με 7-6 (7/5), χωρίς να διευκρινίζεται ο λόγος. Ο ιδιόρρυθμος Κύργιος έδειχνε να είναι θυμωμένος με τον διαιτητή και με το κοινό, χωρίς να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

Μετά από 47 λεπτά αγώνα, ο ομογενής πρωταθλητής πλησίασε τον Τζόνσον και τον διαιτητή για να τους χαιρετήσει και αποχώρησε από το γήπεδο, υπό τις έντονες αποδοκιμασίες των Κινέζων φιλάθλων.

Να σημειωθεί πως στο περσινό τουρνουά της Σανγκάης, σε ματς με τον Μίσα Ζβέρεφ, ο Κύργιος έδειξε αδιαφορία και τιμωρήθηκε για έλλειψη προσπάθειας από τη διεθνή ομοσπονδία τένις.

ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ετοιμοπόλεμοι οι «πράσινοι» διεθνείς, αποφόρτιση ο Σπόραρ - Εκτός ο Μπάμπα