Με οδηγό τον Thomas

Οι Boston Bruins κέρδισαν με 3-2 στην παράταση τους Philadelphia Flyers και έκαναν σημαντικό βήμα προς το τελικό της ανατολικής περιφέρειας.

Η ομάδα της Βοστόνης επικράτησε για δεύτερη φορά στην Φιλαδέλφεια και ακολουθούν δύο εντός έδρας ματς, στα οποία μπορούν να εξασφαλίσουν την πρόκριση τους. Απόψε, ο Tim Thomas δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς (το πρώτο μόλις 29 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη) από τον James van Riemsdyk, αλλά σταμάτησε τα υπόλοιπα 52 (!) σουτ των γηπεδούχων.

Πάντως, ο έμπειρος πορτιέρο βοηθήθηκε ψυχολογικά από την γρήγορη ισοφάριση των Bruins. Το σκορ έμεινε αναλλοίωτο μέχρι την παράταση, στην οποία ο David Krejci έκανε την διαφορά υπέρ των Bruins.

Φήμες για Τσετίν στην Ξάνθη!
Ενός λεπτού σιγή πριν τον τελικό του Europa League
Ξαφνικό πρόβλημα με Οδ. Βλαχοδήμο
Τζανετόπουλος: «Είχα κάποιες αμφιβολίες αλλά το χάρηκα»
Η δισκογραφική συνεργασία της χρονιάς
Πέθανε ο ηθοποιός Ρότζερ Μουρ
Οι διαδρομές του Nike+ Run Club συνεχίζονται παρέα με τον Yatzer, στις 24/5 στο Κολωνάκι
Έκρηξη Μάντσεστερ - Θρήνος στην Κύπρο: Νεκρή βρέθηκε η 8χρονη Saffie Rose Roussos