Ολοταχώς για το final four οι ερυθρόλευκες

Βήμα πρόκρισης στο Final-4 της Euroleague γυναικών έκανε ο Ολυμπιακός, αν και έχασε την ευκαιρία να φύγει νικητής από την Ιταλία.

Στο πρώτο ματς απέσπασε ισοπαλία 10-10 στην έδρα της Πάντοβα και πλέον η ομάδα του Χάρη Παυλίδη έχει τον πρώτο λόγο για τη ρεβάνς.

Οι «ερυθρόλευκες» 3,5 λεπτά πριν από τη λήξη προηγήθηκαν 10-6 και θα μπορούσαν να είχαν «καθαρίσει» την πρόκριση, όμως δέχθηκαν 4 γκολ στα τελευταία λεπτά.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 1-3, 2-3, 5-1

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Ελευθεριάδου, Σώρα, Μανωλιουδάκη 1, Αβραμίδου, Ασημάκη, Πλευρίτου Μ., Έμολο 1, Πλευρίτου Β. 2, Μπιανκόνι 3, Σμιτ 1, Σταματοπούλου

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ