Δεύτερο βήμα του Σαν Χοσέ

Οι San Jose Sharks κέρδισαν για δεύτερη φορά τους Detroit Red Wings με 2-1 και πάνε στο Ντιτρόιτ με 2-0 νίκες.

Οι «καρχαρίες» ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο πεντάλεπτο με τον Ian White. Στην συνέχεια, οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων πρωταγωνίστησαν, καθώς οι άμυνες επέτρεψαν αρκετά σουτ. Η κυριαρχία των γηπεδούχων στην δεύτερη περίοδο επιβεβαιώθηκε στο ξεκίνημα της… τρίτης με γκολ του Niclas Wallin.

Τα «κόκκινα φτερά» μείωσαν σε 2-1 έξι λεπτά πριν την λήξη, αλλά δεν μπόρεσαν να στείλουν το ματς στην παράταση. Πλέον, η σειρά μεταφέρεται στο Ντιτρόιτ, όπου οι Red Wings θα έχουν την πίεση των αποτελεσμάτων.

Παναθηναϊκός: Αγωνία για Μολίνς και Μολέδο
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (21/11)
Έτσι σχολίασε ο Σαββίδης το πέναλτι που πήρε ο ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο! (pic)
Αυτό είναι το άγχος του ΠΑΟΚ σύμφωνα με τον Λουτσέσκου
Κοινωνικό μέρισμα: Τι αλλάζει στα κριτήρια, ποιοι το δικαιούνται και πώς θα πάρουν τα χρήματα
Κοινωνικό μέρισμα: Κατατέθηκε στη Βουλή - Οι λεπτομέρειες για τα κριτήρια και τους δικαιούχους
Οικογενειακή τραγωδία στo Ρέθυμνο: Σκότωσε τον 21χρονο αδερφό του και αυτοκτόνησε
Βασίλης Δήμας: Το «next big thing» με αποδείξεις