Χάντμπολ: Θέαμα στο «ΔΑΪΣ»

Γκολ και θέαμα προσέφεραν ΑΣΕ Δούκας και ΑΕΚ το Σάββατο(03/09) το απόγευμα, σε όσους βρέθηκαν στο κλειστό του «ΔΑΪΣ» για να παρακολουθήσουν από κοντά το φιλικό των δύο ομάδων.

Το τελικό 29-27 υπέρ των γηπεδούχων μπορεί να φαντάζει οριακό, όμως η ομάδα των εκπαιδευτηρίων βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με 17-11, ενώ η μέγιστη τιμή της διαφοράς έφτασε και τα οχτώ γκολ (19-11). Η «Ένωση» με φοβερή αντεπίθεση στην επανάληψη βρέθηκε ακόμα και μπροστά στο σκορ (21-22), όμως ο Δούκας κατάφερε στο τέλος να επικρατήσει.

Στο άλλο φιλικό της ημέρας, ο Πανελλήνιος επικράτησε με 22-21 (11-9 σκορ ημιχρόνου) του ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ι.Ν. με τους προπονητές των δύο ομάδων να κάνουν πολλές δοκιμές κατά τη διάρκεια του αγώνα.

ΑΣΕ Δούκας και ΑΕΚ ανανέωσαν το ραντεβού τους για μια ακόμα φιλική αναμέτρηση, που θα διεξαχθεί και πάλι στο «ΔΑΪΣ» στις 06/09 (19:30).

Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού