Πρώτοι Τολιού και Αγγελάκης

Πρώτοι Τολιού και Αγγελάκης

 Πρώτη στους πίνακες αξιολόγησης Νέων γυναικών και νεανίδων η Τόλιου, ξανά κορυφή στους παίδες ο Αγγελάκης.

Τρεις αλλαγές σε κορυφή ηλικιακής κατηγορίας σημειώθηκαν στους ελληνικούς πίνακες αξιολόγησης του Μαρτίου. Τις δύο τις προκάλεσε η Κατερίνα Τόλιου, η οποία φιγουράρει πια στην 1η θέση τόσο των Νέων γυναικών, όσο και των νεανίδων. Η αθλήτρια του ΔΑΟ Ταύρου ωφελήθηκε κατά τρεις και δύο θέσεις αντίστοιχα και…έριξε και στις δύο περιπτώσεις από την κορυφή τη συμπαίκτριά της Ελένη Γεωργιάδου. Επίσης, ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης του ΑΣ Η Πρόοδος πέρασε ξανά 1ος στους παίδες, θέση που είχε χάσει προσωρινά τον Φεβρουάριο από τον Νίκο Αντωνιάδη του Πέρα 2005.

Στους άνδρες και στις γυναίκες οι πρώτες 5άδες έμειναν αναλλοίωτες, πάντως παρατηρούνται τέτοιες αλλαγές σε άλλες κατηγορίες. Στους Νέους άνδρες μπήκε στην 5άδα ο Γιώργος Νταλιάνης (Νο 5 από 6) και ακριβώς αντίθετα κινήθηκε ο Γιάννης Παπαδάκης του Α.Ο. Πεύκης.

Στους νέους ο Παναγιώτης Σιαμίδης (ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς) έχασε μία θέση (βρέθηκε στην 6η από την 5η του προηγούμενου ranking), εκτός 5άδας και η Ρόζα Χοβσεπιάν (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)  στις νεάνιδες, που έπεσε δύο θέσεις (7 από 5).
Οριακά στην 5άδα ο Αγγελάκης στους νέους και η Γεωργία Ζαβιτσάνου στις νεάνιδες, που ωφελήθηκαν κατά τρεις και δύο θέσεις αντίστοιχα.

Από κει και πέρα καταγράφηκαν αξιοσημείωτες άνοδοι αθλητών στις πρώτες 15 θέσεις: Ο Άγγελος Ανδριόπουλος (ΑΣ Το Γυμνάσιο) μετακινήθηκε στους Νέους άνδρες από το νούμερο 25 στο 13 και στους νέους από το 17 στο 8. Στις γυναίκες μπήκε στην πρώτη 10άδα η Τόλιου (στο νούμερο 7 από 14), στους Νέους άνδρες ο Αγγελάκης (9 από 13), στους παίδες ο Κώστας Σγουρόπουλος της Ελευσίνας (6 από 12) και ο Αχιλλέας Ζούργος της ΧΑΝ Καλαμαριάς (10 από 13). Τέλος, στις Νέες γυναίκες η Θεσσαλονικιά Βασιλική Ράπαντα του ΑΟ Ταταύλα ανέβηκε στο νούμερο 15 από 18.

Οι πέντε πρώτοι σε κάθε κατηγορία με τις θέσεις τους στον προηγούμενο πίνακα (σ.σ. του Φεβρουαρίου) είναι οι ακόλουθοι:

Άνδρες:
1. («) Κώστας Παπαγεωργίου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
2. («) Ντανιέλ Τσιόκας (Επιτραπέζια Αντισφαίριση Βόχας)
3. («) Δημήτρης Παπαδημητρίου (Α.Ο. Ταταύλα)
4. («) Στέφανος Μανουσώφ (Α.Ο. Ταταύλα)
5. («) Γιώργος Φραγκούλης (Α.Ο. Ταταύλα)

Γυναίκες:
1. («) Φενγκ Γιάο Γιάο (Π.Κ.Δ. Ταύρου)
2. («) Χριστίνα Φίλη (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
3. («) Αγγελίνα Παπαδάκη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)
4. («) Μαρία Μοίρου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
5. («) Φιλαρέτη Εξάρχου (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

Νέοι άνδρες:
1. («) Στέφανος Μανουσώφ (Α.Ο. Ταταύλα)
2. («) Γιώργος Φραγκούλης (Α.Ο. Ταταύλα)
3. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)
4. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)
5. (6.) Γιώργος Νταλιάνης (ΟΑ Χανίων)

Νέες γυναίκες:
1. (4.) Κατερίνα Τόλιου (ΔΑΟ Ταύρου)
2. (1.) Ελένη Γεωργιάδου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
3. (2.) Καλλιόπη Σωτηροπούλου-Πεσιρίδου (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)
4. (5.) Αλίκη Κιούφη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
5. (3.) Δήμητρα-Θωμαϊς Τσεκούρα (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας)

Νέοι:
1. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)
2. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)
3. («) Γιάννης Παπαδάκης (ΑΟ Πεύκης)
4. («) Αλέξανδρος Μητρόπουλος (Α.Ο. Ηράκλειο 2001)
5. (8.) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (ΑΣ Η Πρόοδος)

Νεάνιδες:
1. (3.) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
2. (1.) Ελένη Γεωργιάδου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
3. (4.) Αλίκη Κιούφη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
4. (2.) Δήμητρα-Θωμαϊς Τσεκούρα (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας)
5. (7.) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Φοίνικες Γλυφάδας Πάτρας)

Παίδες:
1. (2.) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)
2. (3.) Ηλίας Μιχαηλίδης (Άρης Νικαίας)
3. (1.) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Πέρα 2005)
4. («) Ανδρέας Τσόπελας (Α.Ο. Δ.Α.Ο. Αγίας Βαρβάρας)
5. («) Γιώργος Βασκαντήρας (Α.Σ. Η Πρόοδος)

Κορασίδες:
1. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (ΑΟ Φοίνιξ Αγίας Σοφίας Πειραιά)
2. («) Φιλία Εμίρη (Γ.Σ. Άρης Βούλας)
3. («) Θάλεια Κορδούτη (Α.Ο. Φοίνιξ Άγίας Σοφίας)
4. («) Νίκη Μπρισκόλα (Ένωση Ποντίων Μελισσίων)
5. («) Ραφαέλα-Ειρήνη Γαζεπίδου (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

Παμπαίδες:
1. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Ο. Καρέα)
2. («) Βασίλης Αντωνιάδης (ΑΟ Ελληνικού)
3. («) Νίκος Σωτηρίου (Επιτραπέζια Αντισφαίριση Βόχας)
4. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (ΓΑΣ Ελευσίς)
5. («) Σάββας Σαλίπας (ΑΟ Ελληνικού)

Παγκορασίδες:
1. («) Βασιλική Τζίμου (Π.Α.Σ. Εχέδωρος)
2. («) Κριστίν Σεβνταγιάν (ΑΟ Καρέα)
3. («) Αλεξάνδρα Τουντάκοβα (Ρουφ 80)
4. («) Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου (Πρωταθλητής ΑΣ)
5. («) Ελένη Σοφρά (ΑΟΣ Τελαμών)

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Εθνική Νέων: Οι εκλεκτοί του Γκούμα
Εθνική Νέων: Οι εκλεκτοί του Γκούμα
ΑΕΚ: Σοκ με Τσιγκρίνσκι!
ΑΕΚ: Σοκ με Τσιγκρίνσκι!
Football League: Οι διαιτητές της 19ης αγωνιστικής
Football League: Οι διαιτητές της 19ης αγωνιστικής
Το γκολ του Μαρινάκη στην Τρίπολη
Το γκολ του Μαρινάκη στην Τρίπολη
Σημαντική Στήριξη από το Fund της Πειραιώς στη Vyra.com
Σημαντική Στήριξη από το Fund της Πειραιώς στη Vyra.com
Εκτέλεση - σοκ οδηγού ταξί στην Κηφισιά: Το νέο στοιχείο που εξετάζει η Αστυνομία
Εκτέλεση - σοκ οδηγού ταξί στην Κηφισιά: Το νέο στοιχείο που εξετάζει η Αστυνομία
Θρίλερ με το άγριο έγκλημα στην Κηφισιά - Ποιος και γιατί πυροβόλησε ταξιτζή στο κεφάλι
Θρίλερ με το άγριο έγκλημα στην Κηφισιά - Ποιος και γιατί πυροβόλησε ταξιτζή στο κεφάλι
Νέα στοιχεία για την τραγωδία στη Θήβα: Τι έδειξαν οι κάμερες ασφαλείας
Νέα στοιχεία για την τραγωδία στη Θήβα: Τι έδειξαν οι κάμερες ασφαλείας

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης