Στη Ράπαλο το LEN TROPHY

Το πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο της ιστορίας της κατέκτησε η ιταλική Ράπαλο, που έκανε τη μεγάλη ανατροπή και νίκησε με 12-3 την ολλανδική Χετ Ράβιν στο δεύτερο τελικό του LEN TROPHY στο πόλο των γυναικών, καλύπτοντας την ήττα με 12-5 στην Ολλανδία πριν από δύο εβδομάδες.

Οι Ιταλίδες πέτυχαν μια μεγάλη νίκη στη Γένοβα με 12-3 που δεν την περίμεναν ότι οι ίδιες. Μετά το 1-1 στις αρχές του αγώνα, η Ράπαλο ξέφυγε με 6-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το μυστικό της επιτυχίας των Ιταλίδων κρυβόταν στο Γ’ οκτάλεπτο, που με ένα σερί 5-0 ξέφυγε στο σκορ με 11-2 και διατήρησαν τη διαφορά έως το τέλος και κατέκτησαν το τρόπαιο.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 4-1, 5-0, 1-1

Τα γκολ της Ράπαλο: Φρασινέτι 3, Μπιανκόνι 3, Αμπάτε 1, Κότι 1, Κειρόλο 1, Κορντάνο 1, Γκιόρε 1, Μάτζι 1.

Τα γκολ της Χετ Ράβιν: Στουτερχάιμ 1, Φέλντουις 1,  Γκικελάαρ 1.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»