«Πανικός» στο «Παπαστράτειο», δεν τελείωσε το Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη!

Από θλιβερά επεισόδια στιγματίστηκε ο πέμπτος τελικός της Α1 πόλο των γυναικών ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Βουλιαγμένη!

Με τον Ολυμπιακό να προηγείται 10-4 της Βουλιαγμένης και να απομένουν περίπου τρία λεπτά για τη λήξη, το ματς σταμάτησε λόγω ιδιαίτερης έντασης ανάμεσα στον πάγκο των φιλοξενούμενων και τους οπαδούς των γηπεδούχων. Ο προπονητής της Βουλιαγμένης, Κώστας Δήμου, ήταν έξαλλος με όσα γίνονταν πίσω από τον πάγκο και όχι μόνο από οργανωμένους οπαδούς αλλά και από τους επίσημους, διαμαρτυρήθηκε έντονα και κάπου εκεί άρχισε… ο χαμός.

Η αστυνομία προσπάθησε να τον συγκρατήσει αφού είχαν αρχίσει έντονες αντεγκλήσεις με τους οπαδούς του Ολυμπιακού, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην ξεκινά. Ο Κώστας Δήμου κατήγγειλε πως υπήρχαν ύβρεις, φτισιές και ρίψη αντικειμένων από το πρώτο λεπτό του πέμπτου τελικού, ενώ επεσήμανε πως είχε ζητηθεί η μετακίνηση των πάγκων στην απέναντι πλευρά του κολυμβητηρίου, κάτι που δεν έγινε αποδεκτό! Μάλιστα, όπως είπε του ειπώθηκε η χαρακτηριστική ατάκα «Εδώ είναι Παπαστράτειο θα κάτσεις και να σε βρίζουν και να σε φτύνουν», κάτι που τον έκανε ακόμα πιο εκνευρισμένο στη συνέχεια!

Η Βουλιαγμένη μετά από όλα αυτά δεν ήθελε να συνεχίσει το παιχνίδι, με τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού, Μιχάλη Κουντούρη, να ζητάει να πάρει ο Ολυμπιακός το ματς λόγω αποχώρησης των φιλοξενούμενων. Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Χάρης Παυλίδης, ενώ προσπάθησε αρχικά να ηρεμήσει τον Δήμου, μιλώντας στο συνδρομητικό κανάλι είπε πως όλα αυτά έγιναν γιατί ο αντίπαλος δεν ήθελε να αποδεχθεί την ήττα. Με τα πολλά, η αστυνομία διέταξε εκκένωση των καθισμάτων πίσω από τον πάγκο της Βουλιαγμένης. Αυτό άρχισε να γίνεται τμηματικά, αλλά η Βουλιαγμένη μετά από ένα τέταρτο διακοπής δεν είχε επιστρέψει στο νερό και ο αγώνας ήταν στον αέρα.

Εν τέλει, αποφασίστηκε από διαιτητές και υπεύθυνους, να πέσει μόνο ο Ολυμπιακός στο νερό. Η Βουλιαγμένη έμεινε στα αποδυτήρια, με τις «ερυθρόλευκες» να κατακτούν τον τίτλο έτσι κι αλλιώς αφού στη διακοπή ήταν μπροστά 10-4 κι απέμεναν μόλις τρία λεπτά για τη λήξη, χρόνος που δεν θα ήταν αρκετός στη Βουλιαγμένη για ανατροπή... Συνεπώς, ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα χωρίς καν να τελειώσει ο πέμπτος τελικός.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ