Πέμπτος ο Αρζουμανίδης

Η ήττα στα ρεπεσάζ δεν επέτρεψε στον Έλληνα πρωταθλητή να κατακτήσει το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης.

Κοντά στο βάθρο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος πάλης, που διεξάγεται στο Ντόρτμουντ, πλησίασε ο Γιάννης Αρζουμανίδης, στα 120 κιλά της ελευθέρας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Σλοβάκο Χάτναν, στη συνέχεια όμως ηττήθηκε από τον Λευκορώσο Σεμάροφ. Στη διαδικασία των ρεπασάζ ξεκίνησε με νίκη απέναντι στον Λιθουανό Ασακιόβας, αλλά στην αναμέτρηση για το χάλκινο μετάλλιο δεν τα κατάφερε με αντίπαλο τον Αζέρο Μαγκομέντοφ, από τον οποίο έχασε, για να καταλάβει την 5η θέση.

Στην κατηγορία των 84κ., ο Εμζάριος Μπεντινίδης μπήκε νικηφόρα στον πρώτο γύρο ενάντια στον Φιλανδό Χέινο, ανάλογη συνέχεια είχε και απέναντι στον Βέλγο Ισταπάγιεφ, ωστόσο στον τρίτο γύρο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Αζέρου Σαρίφοφ και περιορίστηκε στην 9η θέση.
Με μία ήττα στον δεύτερο γύρο των 55κ., ο Γιάννης Ιβανίδης πήρε την 12η θέση, ενώ στα 66κ. ο Γιώργος Σαββουλίδης έχασε στον πρώτο γύρο από τον Ιταλό Πιέτρο και κατετάγη 15ος.

Η συζήτηση Γιαννακόπουλου - Ζοτς το 2012, που εκθέτει τον Σέρβο τεχνικό
Άρης: Μόνο με θαύμα ο Τζάκσον!
Πανιώνιος: «Μισός» με ΠΑΟΚ
Κατέρρευσε κομμάτι από την επικάλυψη της σκεπής του κολυμβητηρίου Κατερίνης!
Η δισκογραφική συνεργασία της χρονιάς
Πέθανε ο ηθοποιός Ρότζερ Μουρ
Οι διαδρομές του Nike+ Run Club συνεχίζονται παρέα με τον Yatzer, στις 24/5 στο Κολωνάκι
Έκρηξη Μάντσεστερ - Θρήνος στην Κύπρο: Νεκρή βρέθηκε η 8χρονη Saffie Rose Roussos