Ολυμπιακός: Έμειναν «ζωντανές», (13-11) στα πέναλτι

Μετά από έναν φοβερό σε εξέλιξη τέταρτο τελικό, ο Ολυμπιακός νίκησε 13-11 στα πέναλτι τη Βουλιαγμένη και ισοφάρισε τη σειρά των τελικών σε 2-2

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στο τελευταίο οκτάλεπτο 6-9, αλλά ο Ολυμπιακός με τρία αναπάντητα τέρματα ισοφάρισε κι έστειλε τον αγώνα στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί η Χρυσή και η Διαμαντοπούλου απέκρουσαν τα πέναλτι των Ασημάκη και Χυδηριώτη αντίστοιχα και χάρισαν στις «ερυθρόλευκες» τη μεγάλη νίκη.

Το τελευταίο ραντεβού που θα κρίνει ποια ομάδα θα πάρει το πρωτάθλημα είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο (24/5).

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-3, 2-2, 4-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παυλίδης): Χρυσή Διαμαντοπούλου, Τετζαλίδου 2, Ελευθερία Πλευρίτου 1, Σώρα, Μανωλιουδάκη 3, Αβραμίδου 1, Καλογεράκου, Μαργαρίτα Πλευρίτου 1, Βάσω Πλευρίτου, Μπούικα 5, Μαρία Βασιλακοπούλου, Νιαρχάκου, Σταματοπούλου, Γκούζουλα, Αγγελική Βασιλακοπούλου.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Δήμου): Κούβδου, Τσουκαλά 3, Χυδηριώτη, Ντάσιου, Πρωτόπαπα, Ξενάκη 1, Ασημάκη, Ρουμπέση 4, Γερόλυμου 3, Βασιλική Διαμαντοπούλου, Σελετοπούλου, Κοντογιάννη, Ζοφώλη, Μαυρωτά, Βαρελίδη.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού