Παναθηναϊκός: Παραμένουν πρώτες οι «πράσινες»

Στην κορυφή της βαθμολογίας του Πρωταθλήματος της ΕΣΠΑΑΑ παραμένει η ομάδα Κορασίδων του Παναθηναϊκού μετά τη νίκη της με 3-0 σετ επί των ΑΕ Αμπελοκήπων για την 9η αγωνιστική.

Η ενημέρωση μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού:

«Κορασίδες: Συνεχίζουν στην κορυφή

Α.Ε. Αμπελοκήπων - Παναθηναϊκός Κορασίδες 1 0-3

Οι κορασίδες του Παναθηναϊκού νίκησαν τον ΑΕ Αμπελοκήπων με 3-0 σετ στο Αθλητικό Κέντρο Γουδίου για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΣΠΑΑΑ και παρέμειναν έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι ‘’πράσινες’’ έδειξαν για ακόμα μία φορά την αγωνιστική τους ανωτερότητα αφού και τα τρία σετ τα κατέκτησαν με σχετική ευκολία και δεν άφησαν περιθώρια στον αντίπαλο.

Τα σετ:11-25, 12-25, 05-25

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Γεωργοπούλου): Αποστολάκη, Κεφάλα Ελ., Κεφάλα Έ., Γεωργακοπούλου, Κομβόκη, Γεωργίου, Κουμούτσου, Αγγελή, Μπλέκα, Κασδοβασίλη, Ζαρκαδούλια.

Ένωση Βύρωνα - Παναθηναϊκός Κορασίδες (2) 3-0

Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες 2 του Παναθηναϊκού με 3-0 σετ από την Ένωση Βύρωνα για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ για τις ομάδες εκτός συναγωνισμού στο κλειστό του Βύρωνα. Οι "πράσινες" δεν μπόρεσαν να κάμψουν την αντίσταση των γηπεδούχων που βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και συνεχίζει το πρωτάθλημα χωρίς ήττα.

Τα σετ: 25-20, 25-10, 25-21.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Γεωργοπούλου): Στεπανιάν, Τζαφέρη, Σιούλη, Κόντου, Σταμέλου, Λαπάκοβα, Σπιριλιώτη, Σωτηρίου, Γκριτζέλη, Απέργη, Σκυλάρη.

Βαλβέρδε: «Δύσκολος αντίπαλος η Τσέλσι»
Ο νικητής της Eurovision έκανε πρόωρα Χριστούγεννα–Τα συγκινητικά λόγια μετά τη μεταμόσχευση καρδιάς
Κωνσταντινούπολη: Τούρκοι εθνικιστές εισέβαλαν στην Αγία Σοφία για να προσευχηθούν - Δείτε βίντεο
Μάκης Δημάκης: Νέα δισκογραφική «στέγη» - Δείτε το πρώτο του video clip
Έκρηξη βόμβας στη «καρδιά» της Νέας Υόρκης - Πληροφορίες για τραυματίες (pics&vids)
ΕΟΦ: Ανακαλείται το βρεφικό γάλα FREZYLAC της εταιρείας LACTALIS