Με το δεξί η ΑΕΚ, 3-1 τον Ηρακλή (photos)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο κατάφερε να ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της η ΑΕΚ επικρατώντας 3-1 του Ηρακλή Κηφισιάς.

Με το δεξί μπήκε η ΑΕΚ στο γυναικείο πρωτάθλημα βόλεϊ επικρατώντας 3-1 του Ηρακλή, όχο και με τόσο εύκολο τρόπο καθώς οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ανταγωνιστικό πρόσωπο σε όλα τα σετ.

Το πρώτο, πήρε σε «κιτρινόμαυρα» χέρια καθώς επικράτησε 26-24, ενώ ίδιο ήταν το σκορ και στο δεύτερο σετ για να πάρει η ΑΕΚ το σημαντικό προβάδισμα νίκης. Η απάντηση από τον Ηρακλή ήρθε στο τρίτο σετ που μείωσε με 25-22. Το τελευταίο σετ, κατέληξε ξανά στις «κιτρινόμαυρες» που επιβλήθηκαν 25-21.

Τα σετ: 26-24, 26-24, 22-25, 25-21

ΑΕΚ (ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ): Λαδέμνη 14 (9/25 επ., 5 άσοι), Ιβάνοβα 14 (12/37 επ., 1 άσο, 1 μπλοκ, 53% υπ. – 40% άριστες), Κρουκ 17 (14/31 επ., 1 άσο, 2 μπλοκ, 70% υπ. – 50% άριστες), Γιακουμή 11 (4/12 επ., 7 μπλοκ), Καβαθά 11 (5/12 επ., 7 μπλοκ), Ρόγκα –λ (54% υπ. – 46% άριστες) / Πασιά, Τοτσίδου 1
ΗΡΑΚΛΗΣ (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ): Κωνσταντινίδου Αλ. 4 (2 άσοι, 2 μπλοκ), Βέλλιου 6 (5/22 επ., 1 μπλοκ, 58% υπ. – 50% άριστες), Κυριακίδου 17 (13/20 επ΄, 1 άσο, 3 μπλοκ), Κωνσταντινίδου Ελ. 13 (9/15 επ., 1 άσο, 3 μπλοκ), Στράντζαλη 19 (16/36 επ., 3 άσοι, 55% υπ. – 48% άριστες), Παπαστεφάνου 8 (6/28 επ., 2 άσοι), Αρτακιανού –λ (54% υπ. – 31% άριστες) / Αλτίνη.

Λίβερπουλ: Συγκλονιστική υποδοχή στον Γιούργκεν Κλοπ για το τελευταίο του ματς (vid)
Συλλαλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού και πορεία στην Αλεξάνδρας– Επεισόδια κοντά στο γήπεδο
Άρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών έξω από το ξενοδοχείο του Δικέφαλου - Στα μπαλκόνια οι παίκτες (vid)