Τα «αρπακτικά» αντέχουν

Οι Nashville Predators εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και κέρδισαν με 4-3 στην παράταση τους ανώτερους Boston Bruins.

Αρχικά, ο Tyler Seguin άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά η χαρά των Bruins κράτησε έξι λεπτά, αφού τόσο χρειάστηκε ο Sergei Kostitsyn για να πετύχει το 1-1. Μάλιστα, στα μέσα της δεύτερης περιόδου, ο Colin Wilson έδωσε το προβάδισμα στους Predators.

Μόλις τρία λεπτά μετά το παραπάνω γκολ, ο David Krekci σημείωσε το 2-2. H δεύτερη ανατροπή της βραδιάς ολοκληρώθηκε στην αρχή του τρίτου εικοσαλέπτου, όταν ο Patrice Bergeron διαμόρφωσε το 3-2 υπέρ της ομάδας της Βοστόνης. Πάντως, ο David Legwand είχε ακόμα μερικές… δηλώσεις, αφού ισοφάρισε (3-3) 9:04 πριν το τέλος.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, στην οποία ο Shea Weber έδωσε τον επιπλέον βαθμό στα «αρπαχτικά» του Νάσβιλ. Συγκεκριμένα οι Predators έφτασαν στους 82 βαθμούς και συνεχίζουν την μάχη πρόκρισης στα πλέι-οφ, μέσω της δυτικής περιφέρειας.

Οριστικό το σοκ: Πέντε μήνες εκτός ο Λουτσιάνο!
Τρίκαλα: Φιλική νίκη με... μεταγραφή
Γκαζιαντέπ-ΠΑΟΚ 80-66: «Καμπανάκι» κινδύνου!
Μπήκε ο Σίνγκλετον, θεραπεία για Καλαϊτζάκη
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης