Τα ημιτελικά στην Παιανία

Τα ημιτελικά στην Παιανία

Με τη διεξαγωγή τεσσάρων παιχνιδιών ξεκίνησε στην Παιανία η ημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος νεανίδων.

Ξεκίνησε η ημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος νεανίδων, που διεξάγεται στην Παιανία.
Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης και το Άργος ήταν οι νικητές των πρώτων αγώνων στον α΄ όμιλο, ενώ ο Ολυμπιακός και ο Ηρακλής Κηφισιάς πήραν τα θετικά αποτελέσματα στον β΄ όμιλο.

Τα αποτελέσματα:

Α΄ όμιλος
ΕΑ Λαρίσης - ΓΣ Ηρακλής 2-3 (15-25, 18-25, 25-22, 25-11, 15-17)
ΕΑ Λαρίσης (Απ. Οικονόμου): Καραγιώργου, Παπαστεργίου, Νούσια, Μαδένογλου, Υφαντή, Κατσαρέ, Τίκα (λ), Τάση, Τζουβίλη, Πάντζιου, Μπέη, Χαμαΐδη
Ηρακλής (Κ. Παπαδόπουλος): Κωνσταντινίδου Λ., Λαδένη, Δαουλτζόγλου, Στράντζαλη, Κελεσίδου, Κωνσταντινίδου Ε., Αρτακιανού (λ), Παπαφωτίου, Χορτιάτη, Μπουρσανίδου, Βέλλιου

ΓΣ Άργους - ΣΦΒ Ερμής 3-1 (14-25, 25-23, 25-16, 25-17)
ΓΣ Άργους (Γ. Μπούκουρας): Ξενάκη, Μπιρλατεάνου, Μπούκουρα, Παναγιωτοπούλου, Μπίσκου, Μπαβέλη Α., Μπαβέλη Κ. (λ), Τούγια, Τσιλικαρέλη, Φλώρου Κούγια
ΣΦΒ Ερμής (Χ. Κυριαζίδης): Τερτλίδου, Παντελίδου, Σωτηρίου, Καρατασίδου, Πιτσακτσή, Λιοπούλου, Χατζηελευθέρη (λ), Κερκενίδου, Τυχάλα

Το πρόγραμμα:
Πέμπτη, 17/3: 13.00 ΕΑ Λαρίσης - ΓΣ Άργους, 15.00 ΓΣ Ηρακλής - ΣΦΒ Ερμής.
Παρασκευή, 18/3: 13.00 ΣΦΒ Ερμής - ΕΑ Λαρίσης, 15.00 ΓΣ Άργους - ΓΣ Ηρακλής.

Βαθμολογία
1. ΓΣ Άργους 2 (3-1)
2. ΓΣ Ηρακλής 2 (3-2)
3. ΕΑ Λαρίσης 1 (2-3)
4. ΣΦΒ Ερμής 1 (1-3)

Β΄ όμιλος
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
Ολυμπιακός ΣΦΠ (Π. Δροσινού): Θεοδωρίδου, Δελιανίτη, Μίλιαρη, Κατραμάδου, Μπίλλια, Τσαντέ, Φλέγκα (λ), Καλεμικεράκη, Κρεμμύδα, Αποστολάτου, Μουρατίδη, Κοκκινάκη
ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. (Κ. Ζιώγος): Σάκκου, Κακκαβά, Μπούκα, Παπακωνσταντίνου, Δερμιτζάκη, Τσελίκη, Ζαβογιάννη Ε. (λ), Μαγκλάρα Χ., Ζαβογιάννη Αλ.., Μπαλαμάτσια, Μαγκλάρα Γ.

ΓΚΣ Ηρακλής - ΑΟ Νηρέας 3-0 (25-09, 25-12, 25-09)
ΓΚΣ Ηρακλής (Σ. Ιβάνοβα): Ιβάνοβα, Νομικού, Καραγκούνη, Κουντουρά, Λαμπρούση, Διώτη, Γλύκα, Γρηγοράτου, Αριστοβούλου, Παναγιωτίδου, Σταθοπούλου, Σαλιάρη
ΑΟ Νηρέας (Φρ. Κυλαδίτης): Κωστάλα, Σουλτάνη Ν., Παγώνη Αν., Παντελούκα, Παγώνη Αγγ., Σιδεράτου, Μυλωνά (λ), Μπαρούτα, Μπουλά, Καραβόλου Ελ., Καραβόλου Γ., Σουλτάνη Στ.

Το πρόγραμμα:
Πέμπτη, 17/3: 13.00 ΓΣΚ Ηρακλής – Ολυμπιακός, 15.00 ΑΟ Νηρέας - ΑΟ Ηρακλής Ιωαν.
Παρασκευή, 18/3: 13.00 Ολυμπιακός - ΑΟ Νηρέας, 15.00 ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. - ΓΣΚ Ηρακλής.

Βαθμολογία
1. ΓΚΣ Ηρακλής 2 (3-0)
2. Ολυμπιακός 2 (3-0)
3. ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. 1 (0-3)
4. ΑΟ Νηρέας 1 (0-3)

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού
Οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού
Το πανόραμα του Europa League
Το πανόραμα του Europa League
Απίστευτο: Ο Καραπαπάς «τρόλαρε» τα ΜΜΕ με την πρόταση για Ανσαριφάρντ
Απίστευτο: Ο Καραπαπάς «τρόλαρε» τα ΜΜΕ με την πρόταση για Ανσαριφάρντ
Το πανόραμα της Euroleague
Το πανόραμα της Euroleague
Επικίνδυνα παιχνίδια στα Ίμια: Ελικόπτερο της τουρκικής ακτοφυλακής πέταξε πάνω από τις βραχονησίδες
Επικίνδυνα παιχνίδια στα Ίμια: Ελικόπτερο της τουρκικής ακτοφυλακής πέταξε πάνω από τις βραχονησίδες
Η Κate Hudson είναι πιο σέξι από ποτέ
Η Κate Hudson είναι πιο σέξι από ποτέ
Mediterranean College: Bραβείο καλύτερης παρουσίας στο διαδίκτυο!
Mediterranean College: Bραβείο καλύτερης παρουσίας στο διαδίκτυο!
White Leaf, η επόμενη κίνησή σου - Το νέο ελληνικό brand χαρτικών προσωπικής υγιεινής
White Leaf, η επόμενη κίνησή σου - Το νέο ελληνικό brand χαρτικών προσωπικής υγιεινής

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης