«Αέρας» στην Κηφισιά ο Παμβοχαϊκός

Εύκολη νίκη 3-0 για τον Παμβοχαϊκό, μέσα στην έδρα της Κηφισιάς με την επικράτηση της ομάδας του Ζαλμά να τη διατηρεί στη δεύτερη θέση.

Ο Παμβοχαϊκός σημείωσε την 11η νίκη του στο πρωτάθλημα της Volleyleague ΟΠΑΠ και μάλιστα στο Ζηρίνειο επί της Κηφισιάς με 3-0 σετ. Η ομάδα του Νίκου Ζαλμά διατηρήθηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας. Η Κηφισιά έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ ήταν προηγήθηκε 25-24, αλλά ο Παμβοχαϊκός με σερί 3-0 πήρε το 1ο σετ κι άνοιξε το δρόμο για τη νίκη έχοντας πρωταγωνιστές τους Μαντέκα, Καλντέιρα αλλά και το αποτελεσματικό σερβίς που του απέφερε 8 άσσους.

Να σημειωθεί πως ο Παμβοχαϊκός αγωνίστηκε και πάλι χωρίς τους τραυματίες Γιοβάνοβιτς, Καραγιάννη. Η Κηφισιά είχε προβλήματα στην υποδοχή, επέστρεψε μετά από καιρό ο Σαρικεϊσογλου αλλά έδειξε ανέτοιμος.

Τα σετ: 25-27, 16-25, 23-25

ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 3 (1/1, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Σαρικεϊσογλου 1 (1/5, 1 μπλοκ, 57% υπ.), Παπαγγελόπουλος 4 (3/6, 1 μπλοκ), Παπαδόπουλος 4 (4/6), Μπέλλος 10 (8/23, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Καριπίδης 14 (12/21, 1 μπλοκ, 1 άσσος, 43% υπ.) / Ταμπουρατζής (λ. - 62% υπ., 23 % άριστες), Ντε Σόουζα Σοάρες 1 (1/1), Κούνας 5 (2/4, 3 μπλοκ, 59% υπ.), Δεληπρίμης.

ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Ζαλμάς): Μαντέκας 13π. (11/15, 1 μπλοκ, 1 άσσος, 56% υπ.), Καλντέιρα 18 16/30, 1 μπλοκ, 1 άσσος, 50% υπ.), Δρογκάρης 5 (1/2, 3 μπλοκ, 1 άσσος), Κατσανεβάκης 5 (1/3, 4 άσσοι), Πανταλέων 7 (4/8, 3 μπλοκ), Μπάκας 14 (13/24, 1 άσσος) / Δημητρακόπουλος (λ. - 50% υπ., 33% άριστες), Μπεκιάρης, Παπαδόπουλος, Καραγιάννης.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα