Λαμία: Σταμάτησε την Κηφισιά

Σημαντική νίκη για το πλασάρισμά της στην πρώτη οκτάδα πήρε η Λαμία επί της Κηφισιάς με 3-1 σετ για τη 16η αγωνιστική της Volleyleague, κάτι που της επιτρέπει να «βλέπει» ακόμη ψηλότερα.

Τα σετ: 25-27, 25-22, 25-22, 25-18.

ΓΣ ΛΑΜΙΑ (Ανδρεόπουλος): Χριστοφορίδης 6 (5/11 επ., 1 άσο), Κόμελ 15 (10/25 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ, 39% υπ. - 23% άριστες), Χαντ 20 (15/29 επ., 2 άσοι, 3 μπλοκ, 48% υπ. - 19% άριστες), Δημητριάδης 1, Φίλιπας 22 (18/35 επ., 4 μπλοκ), Σφενδυλάκης 9 (6/7 επ., 1 άσο, 2 μπλοκ), Γκούζντα -λ (65% υπ. - 50% άριστες)/ Καρβούνης.

ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 3 (1/2 επ., 2 μπλοκ), Καλαϊτζίδης 5 (2/2 επ., 3 μπλοκ), Παπαγγελόπουλος 8 (6/7 επ., 2 μπλοκ), Κούνας 2 (1/7 επ., 1 μπλοκ, 56% υπ. – 56% άριστες), Μπέλλος 19 (16/36 επ., 3 μπλοκ), Καριπίδης 21 (19/39 επ., 2 άσοι, 25% υπ. – 17% άριστες), Ταμπουρατζής –λ (65% υπ. – 35% άριστες) / Ντε Σόουζα 7 (7/11 επ.), Σαρικεϊσογλου, Παπαδόπουλος 3 (2/4 επ., 1 μπλοκ), Ρεζκ, Δεληπρίμης.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα