Ηρακλής: «Λύγισε» τον Παμβοχαϊκό

Σπουδαία νίκη επί του Παμβοχαϊκού στη Μίκρα για τη 16η αγωνιστική της Volleyleague πήρε με 3-2 σετ ο Ηρακλής και έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με 1-0 σετ, αλλά οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και πήραν τα δύο επόμενα σετ για να κάνουν το 2-1. Ωστόσο, ο Παμβοχαϊκός έστειλε την αναμέτρηση ισοφαρίζοντας σε 2-2 σε τάι μπρέικ, όπου επικράτησαν οι «κυανόλευκοι».

Ηρακλής-Παμβοχαϊκός 3-2 (18-25, 25-18, 26-24, 16-25, 15-11).

Nomads: Η απίστευτη ερώτηση τηλεθεατή στον Μαυρίδη και το νέο χρηματικό έπαθλο
Σανγκάη SIPG: Ανακοινώθηκε ο Περέιρα (photos)
ΠΑΟΚ: Τα μάζεψε και έφυγε ο Σαμπράνο! (photos)
Σκάει μπαμ στην Premier League
Νέα τραγωδία στον Όλυμπο - Νεκρός ένας 55χρονος ορειβάτης
Κοινωνικό μέρισμα: Τελικές οδηγίες στους δικαιούχους λίγο πριν λήξει η προθεσμία
Κωνσταντινούπολη: Τούρκοι εθνικιστές εισέβαλαν στην Αγία Σοφία για να προσευχηθούν - Δείτε βίντεο
Μάκης Δημάκης: Νέα δισκογραφική «στέγη» - Δείτε το πρώτο του video clip