Φοίνικας Σύρου – Κηφισιά: Σάλπαραν ξανά οι «πειρατές»

Από εκεί που σταμάτησε την περσινή σεζόν ξεκίνησε το 2013 ο Φοίνικας Σύρου, επικρατώντας 3-0 σετ της Κηφισιάς, για τη 12η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ, η οποία επισκιάστηκε από τον αδόκητο χαμό του Νίκου Σαμαρά.

Οι «πειρατές», στο πρώτο ματς του δεύτερου γύρου, δεν αντιμετώπισαν την παραμικρή αντίσταση στο σύλλογο των βορείων προαστίων, ο οποίος έδειξε κάποια σημεία… ζωής μόνο στο τρίτο σετ.

Τα σετ: 25-15, 25-19, 25-20

Φοίνικας Σύρου (Πάτρας): Σουλτανόπουλος 6 (2/7 επ. 2 άσοι, 2 μπλοκ), Κουρνέτας 3 (1/1 επ., 1 άσο, 1 μπλοκ), Τακουρίδης 2 (2/3 επ., 2 μπλοκ), Νικηφορίδης 5 (5/8 επ.), Ντορνέλας 15 (13/25 επ., 1 άσο), Λάππας 17 (14/22 επ., 1 άσο, 2 μπλοκ, 50% υπ. - 25% άριστες), Γκαράς 53% υπ. - 35% άριστες) / Κοβάσεβιτς 3 (2/5 επ., 1 μπλοκ, 75% υπ. - 50% άριστες), Αρβανίτης.

ΑΟ Κηφισιάς (Αρσενιάδης): Νικολάκης 1 (1 μπλοκ), Καλαϊτζίδης 4 (4/6 επ.), Σαρικεΐσογλου 8 (5/19 επ., 1 άσο, 3 μπλοκ, 79% υπ. - 36% άριστες), Παπαγγελόπουλος 4 (4/8 επ.), Μπέλλος 10 (10/24 επ.), Καριπίδης 6 (6/12 επ., 38% υπ. - 33% άριστες), Ταμπουρατζής -λ (55% υπ. - 455% άριστες) / Παπαδόπουλος,Ρεζκ, Κούνας 6 (3/6 επ., 69% υπ. - 56% άριστες), Δεληπρίμης, Μπούρας.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα