Πρώτη ήττα για την Άρτα, 27-22 η Ορμή

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η Αναγέννηση Άρτας, αφού η ορμή επιβλήθηκε 27-22 και έδειξε πως θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα.

Οι Πατρινές έκαναν εξαιρετική εμφάνιση, παίρνοντας από την πρώτη περίοδο το προβάδισμα και δεν το έχασαν σε κανένα σημείο του αγώνα.

Μεγάλη πρωταγωνίστρια με 13 γκολ ήταν η Ελένη Μούρνου.

Τα δεκάλεπτα: 5-3, 8-6, 14-10 (ημχ.), 19-16, 22-19, 27-22

ΟΡΜΗ (Ράτκο Τζούρκοβιτς): Κορομηλά, Νούσια 1, Στράτου, Έλληνα 3, Πένεφ 4, Μίσκοβιτς, Δημητρίου 3, Μούρνου 13, Κασάπη, Ευαγγελίδου 2, Ματαρόνα 1, Παπαδοπούλου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Σίμπι Ντοιτσίνοφ): Ταταράκη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλλα 1, Βέμη 1, Σαγάνη, Σκάρα 8, Στανκούτε 6, Δήμου, Μιχαηλίδου 1, Γρούμπα, Φάκου, Μαυρομάτη.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Συρεπίσιος, Δίλεπτα: 6-0, πέναλτι: 0/0-4/5
Κόκκινη: 35' Νούσια (τρία δίλεπτα)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα και με ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα (7-0) στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ νίκησε 39-11 τις Ελπίδες Δράμας στην 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Τα δεκάλεπτα: 7-0, 11-1, 17-2 (ημχ), 24-5, 31-8, 39-11

ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Ζούμπου, Ιωαννίδου Κ. 6, Νούλα 7, Σμαρδέλη 1, Τράικοβιτς 1, Ανθίτση 6, Μπίμπα, Χατζή 3, Λογδανίδου 4, Προκοπίδου 2, Βαφειάδου 4, Στρατάκη 1, Παυλίδου 5, Στάικου.

Ελπίδες (Παπαδόπουλος): Δημήτροβα, Μυτικοπούλου 3, Ιλίεβα 3, Σαλονικίδου, Παπαδοπούλου 2, Ασλαμαζίδου 3, Δημητριάδου, Βερουλασβίλι. Διαιτητές: Κοτζαφιλίου-Κοτζαφιλίου Δίλεπτα: 4-2 Πέναλτι: 2/2-0/0

Πόλο: Στα ημιτελικά ο Εθνικός, 11-10 τη Γλυφάδα σε ματς - θρίλερ
Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία