Στους 79 έφτασαν τα «αστέρια»

Οι Dallas Stars πήραν δύο βαθμούς στην έδρα των Los Angeles Kings, καθώς κέρδισαν με 4-3 στην παράταση.

Πάντως, στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης οι Dallas Stars δεν πήραν ποτέ το προβάδισμα, καθώς αυτό αποτέλεσε αποκλειστικό προνόμιο των Kings. Αρχικά, ο Willie Mitcell πέτυχε γκολ στο 8:39 της πρώτης περιόδου. Στο δεύτερο εικοσάλεπτο, ο Mike Ribeiro πέτυχε το 1-1 στο 6:47, αλλά ο Justin Williams έδωσε εκ νέου το προβάδισμα ένα λεπτό αργότερο. Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε στα πρώτα δύο λεπτά της τρίτης περιόδου και το σκορ έφτασε στο 3-2.

Στην συνέχεια, ο Jamie Benn πέτυχε το 17ο φετινό γκολ, στο 5:20 του τρίτου εικοσαλέπτου. Καμία ομάδα δεν κατάφερε να αλλάξει το σκορ και η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί χρειάστηκε μόλις ένα σουτ, καθώς ο Brenden Morrow έδωσε τον επιπλέον πόντο στην ομάδα του με το 26ο φετινό του γκολ. Πλέον, οι Stars έφτασαν στους 79 βαθμούς και οι Kings στους 77, με τον πόντο της παρηγοριάς.