Ο Ολμέδο τα 1500

Ο Ισπανός Μανουέλ Ολμέδο είναι ο πρωταθλητής Ευρώπης στον κλειστό στίβο στα 1500μ., στους αγώνες που διεξάγονται στο Παρίσι.

Στη δεύτερη θέση έμεινε ο Τούρκος Κεμάλ Κουντσού που προηγείτο σε όλη τη διάρκεια της κούρσας, αλλά ο Ισπανός τον πέρασε στα τελευταία μέτρα και τον έριξε στο βάθρο της 2ης θέσης.

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Πολωνός Μπαρτότς Νοβίσκι, σε μια κούρσα που τέσσερις  αθλητές σημείωσαν τις καλύτερες φετινές τους επιδόσεις  και ο 2ος Τούρκος έκανε εθνικό ρεκόρ.

Τα αποτελέσματα στα 1500μ. ανδρών
1.    Μανουέλ Ολμέδο (Ισπανία) 3:41.03 (καλύτερο φετινό)

2.    Κεμάλ Κουντσού (Τουρκία ) 3:41.18 (εθνικό ρεκόρ)

3.    Μπαρτότς Νοβίσκι (Πολωνία) 3:41.48

4.    Κάρστεν Σλάνγκεν (Γερμανία) 3:41.55

5.    Γιάκομπ Χολούζα (Τσεχία) 3:41.57 (καλύτερο φετινό)

6.    Χουάν Κάρλος Ιγκέρο (Ισπανία) 3:42.29 (καλύτερο φετινό)

7.    Γκόραν Νάβα (Σερβία) 3:42.37 (καλύτερο φετινό)

8.    Τζαμάλ Ααράς (Γαλλία) 3:44.08

9.    Ντιέγκο Ρουίζ (Ισπανία) 3:51.67

«Βόμβα» στο Ντόρτμουντ
Το πιο «βρώμικο» μαρκάρισμα της χρονιάς (video)
Η Λίβερπουλ θα μας πληρώσει
Tι ποντάρουμε σε Περιστέρι και Γιάννενα
Η προφητική ανάρτηση στο Facebook του 19χρονου μοντέλου που συνελήφθη με 2,6 κιλά κοκαΐνης
«Μάτωσε» η Αίγυπτος: Εκατόμβη νεκρών από διπλή τρομοκρατική επίθεση (ΠΡΟΣΟΧΗ! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ)
Συγκλονιστικό βίντεο από drone: Έτσι είναι σήμερα η «πληγωμένη» από τις πλημμύρες Μάνδρα
Χίος - Καταγγελία σοκ: «Ο σύζυγός μου επιχείρησε να βιάσει το 11 μηνών μωρό μας»
Περισσότερα
Ιστορικό ρεκόρ για Ενρίνκε
Η Ινές Ενρίνκε από την Πορτογαλία είναι η αθλήτρια που…
«Χρυσός» με ρεκόρ ο Ντινίζ
Ο Γάλλος Γιουάν Ντινίζ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 50…
Έτσι τραυματίστηκε ο Μπολτ
Γκάτλιν: Μας κράτησαν πολύ ώρα για την τηλεόραση
Στην τηλεόραση έριξε την ευθύνη για τον τραυματισμό του Γιουσέιν…
Αυτή είναι η γνωμάτευση για τον τραυματισμό του Μπολτ
Μια κράμπα τελικά ταλαιπώρησε τον Γιουσέιν Μπολτ ο οποίος δεν…
Δεν τερμάτισε ο Μπολτ στον τελευταίο αγώνα της καριέρας του - Ευθύνες στους διοργανωτές από Τζαμάϊκα
Ο Μπολτ τραυματίστηκε στην τελευταία του κούρσα και οι συμπαίκτες…