Αήττητος και πρωταθλητής ο Askren

Κέρδισε και στο Bellator 64 o Ben Askren, οπότε διατήρησε τον τίτλο του πρωταθλητή Welterweight στο promotion.

Ο Douglas Lima επικράτησε σε προγενέστερο τουρνουά οκτώ μαχητών της κατηγορίας, αλλά δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό κόντρα στον πρωταθλητή πάλης σε κολεγιακό επίπεδο. Για 25 ολόκληρα λεπτά, δηλαδή, ο Askren επέβαλε τον δικό του «νόμο» και κράτησε δίκαια τον τίτλο του. Παράλληλα έφτασε στο 9-0 σε επαγγελματικό επίπεδο στις ΜΜΑ.

Ακόμα, ο Marlon Sandro προκρίθηκε για δεύτερη φορά σε τελικό ενός τουρνουά Featherweight. Κέρδισε με πλειοψηφική απόφαση, η οποία αμφισβητήθηκε, τον συμπατριώτη του, Alexandre Bezerra, στο σόου που έγινε στου Ουίντσορ του Καναδά.

Στα ημιτελικά του τουρνουά των Bantamweights προκρίθηκαν οι Travis Marx και Hiroshi Nakamura. O πρώτος σημείωσε έκπληξη, ο δεύτερος επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, αλλά αμφότεροι χρειάστηκαν απόφαση.

Τέλος, ο Ελληνοκαναδός, Ηλίας Θεοδώρου, έφτασε στο 4-0 σε άλλο ματς. Άλλωστε υποχρέωσε τον Rich Lictawa να αποχωρήσει με τραυματισμό στο μάτι στο ξεκίνημα του τρίτου γύρου.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:

O Ben Askren (ΗΠΑ) κέρδισε τον Douglas Lima (ΒΡΑ) με ομόφωνη απόφαση και παρέμεινε πρωταθλητής Welterweight.
Ο Marlon Sandro (ΒΡΑ) κέρδισε τον Alexandre Bezerra (ΒΡΑ)
με πλειοψηφική απόφαση και προκρίθηκε στον τελικό των Featherweights.
O Travis Marx (ΗΠΑ) κέρδισε τον Masakatsu Ueda (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση και προκρίθηκε στα ημιτελικά των Bantamweights.
O Hiroshi Nakamura (ΙΑΠ) κέρδισε τον Rodigo Lima (ΒΡΑ) με ομόφωνη απόφαση και προκρίθηκε στα ημιτελικά των Bantamweights.
O Ηλίας Θεοδώρου (ΚΑΝ) κέρδισε τον Rich Lictawa (ΗΠΑ) με ΤΚΟ στο 0:33 του τρίτου γύρου.
Ο Kyle Prepolec (ΚΑΝ) κέρδισε τον Lance Snow (ΚΑΝ) με υποταγή στο 2:54 του πρώτου γύρου.
Ο Chad Laprise (ΚΑΝ) κέρδισε τον Josh Taveirne (ΚΑΝ) με υποταγή στο 2:48 του πρώτου γύρου.
Ο Mike Richman (ΗΠΑ) κέρδισε τον Chris Horodecki (ΚΑΝ) με νοκ άουτ στο 1:23 του πρώτου γύρου.
Ο Nordine Taleb (ΚΑΝ) κέρδισε τον Matt Secor (ΗΠΑ) με ομόφωνη απόφαση.
Ο Taylor Solomon (ΚΑΝ) κέρδισε τον Jason Fischer (ΚΑΝ) με τεχνική υποταγή στο 4:59 του τρίτου γύρου.

Άρης: Μόνο με θαύμα ο Τζάκσον!
Πανιώνιος: «Μισός» με ΠΑΟΚ
Κατέρρευσε κομμάτι από την επικάλυψη της σκεπής του κολυμβητηρίου Κατερίνης!
Βαριά καμπάνα σε Σάμαρη
Η δισκογραφική συνεργασία της χρονιάς
Πέθανε ο ηθοποιός Ρότζερ Μουρ
Οι διαδρομές του Nike+ Run Club συνεχίζονται παρέα με τον Yatzer, στις 24/5 στο Κολωνάκι
Έκρηξη Μάντσεστερ - Θρήνος στην Κύπρο: Νεκρή βρέθηκε η 8χρονη Saffie Rose Roussos