Τέσσερις με... θέα την κούπα!

Τα εισιτήρια για το Final - 4 του Κυπέλλου στο βόλεϊ, που θα διεξαχθεί στη Σύρο, εξασφάλισαν ο Παναθηναϊκός, ο Ολυμπιακός, ο Ηρακλής και η Λαμία - Τα ζευγάρια των ημιτελικών είναι Ολυμπιακός - Ηρακλής και Λαμία - Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός ήταν η πρώτη χρονικά ομάδα που πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά. Το συγκρότημα του Καζάζη προκρίθηκε στους «4», κερδίζοντας τον Άρη με 3-2.

Στο δεύτερο χρονικά ματς της φάσης των «8», ο Ηρακλής πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά με καθαρή νίκη με 3-0 σετ επί του ΠΑΟΚ.

Η Λαμία έγινε η τρίτη ομάδα που προκρίθηκε στα ημιτελικά, ως αποτέλεσμα της νίκης-έκπληξης επί του γηπεδούχου Φοίνικα με 3-2.

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 σετ επικράτησε του Παμβοχαϊκού 3-2 και πήρε το εισιτήριο για τους «4».

Δείτε την κλήρωση των ημιτελικών της Παρασκευής (9/3).