Ανατροπή με Selanne για τους Ντακς

Τρεις σερί νίκες συμπλήρωσαν οι Άναχαϊμ Ντακς κερδίζοντας με 2-1 εκτός έδρας τους Πίτσμπουργκ Πένγκουινς.

Το νικητήριο γκολ σημειώθηκε από τον «γερόλυκο» των πάγων, Teemu Selanne, στο τρίτο 20λεπτο. Μάλιστα ακολούθησε περίοδο συνεχόμενης πίεσης των «πιγκουίνων».

Ο διεθνής Φινλανδός επιθετικός βρήκε δίχτυα με την καταλυτική βοήθεια του Matt Beleskey. Βέβαια, το συγκεκριμένο τέρμα απέκτησε ουσία, αφού πρώτα είχε ισοφαρίσει ο Corey Perry  στα τελευταία δευτερόλεπτα της δεύτερης περιόδου.

Το σκορ είχε ανοίξει στο 6:27 της αναμέτρησης από τον Jordan Staal, αλλά οι Πένγκουινς δεν πήραν κάποιο βαθμό και έμειναν στους 69. Αντίθετα οι «πάπιες» συμπλήρωσαν 57 και βρέθηκαν έξι βαθμούς μακριά από την προνομιούχα οκτάδα της δυτικής περιφέρειας του NHL.

Ολυμπιακός: Περιμένει πρόταση για να πουλήσει τον Κασάμι