«Δίπλωσε» στην παράταση ο Brassard των Μπλου Τζάκετς

Ο Derick Brassard πέτυχε το «χρυσό» γκολ στο 3-2 των Κολόμπους Μπλου Τζάκετς επί των Άναχαϊμ Ντακς στην παράταση.

Ο κεντρικός επιθετικός των ουραγών του πρωταθλήματος συμπλήρωσε 9 φετινά γκολ, αφού είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στην δεύτερη περίοδο. Έτσι επανήλθαν στις επιτυχίες οι Μπλου Τζάκετς, αν και ο ζωντανός θρύλος του χόκεϊ επί πάγου, Teemu Selanne σημείωσε δύο γκολ για τις «πάπιες».

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές (1-0 και 2-1), αλλά τελικά... παρηγορήθηκαν με τον βαθμό της ήττας στην παράταση. Πλέον έχουν 46 και βρίσκονται 11 μακριά από την προνομιούχα οκτάδα της δυτικής περιφέρειας του NHL.

Ακόμα πιο μακριά, με 34 βαθμούς είναι η ομάδα του Κολόμπους. Πρέπει να σημειωθεί πως για να φτάσει η αναμέτρηση στην παράταση απαιτήθηκε ένα power play γκολ του Jeff Carter στο τρίτο 20λεπτο, αφού αυτό διαμόρφωσε το 2-2.

Ολυμπιακός: Πρόβλημα με Μπιρτς
Επικό! Διάσημος ποδοσφαιριστής αρνήθηκε πρόταση και θέλει να γίνει πορνοστάρ!
Παναθηναϊκός: Χάνει... οριστικά τον Βλαχοδήμο!
Ολυμπιακός: «Αναλαμβάνει ο Κρίστιανσεν»
Λουκάς Παπαδήμος: Παραμένει στην Εντατική - Εξιτήριο πήραν οι συνοδοί του