Εκκρεμεί μόνο ο Όμιλος του Ηρακλή

Εκκρεμεί μόνο ο Όμιλος του Ηρακλή

Με εξαίρεση τον Α’ Όμιλο, στον οποίο μετέχει ο Ηρακλής, οι υπόλοιπες 11 ομάδες που θα προκριθούν στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ είναι γνωστές.

Αρκάς, Ζενίτ, Φριντριχσχάφεν, Τρεντίνο, Κέντζερτζιν, Κούνεο, Πουατιέ, Σκρα, Τουρ, Μαστεράτα, Νοβοσιμπίρσκ είναι οι ομάδες που θα λάβουν μέρος στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Μοναδική εκκρεμότητα αποτελεί ο α’ Όμιλος στον οποίο συμμετέχει ο Ηρακλής. Στην περίπτωση νίκης την τελευταία αγωνιστική, ο Ηρακλής θα πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Εάν ηττηθεί, διατηρεί ελπίδες πρόκρισης  (ως η καλύτερη τρίτη ομάδα όλων των ομίλων), αρκεί να ευνοηθεί από δύο αποτελέσματα. Αυτά που αφορούν την Σλοβενική Μπλεντ και την Γερμανική Ουντερχάκινγκ, οι οποίες αμφότερες έχουν από 6 βαθμούς (ο Ηρακλής έχει 8).

Η Μπλεντ υποδέχεται την Γαλλική Τουρ, η Χάκινγκ αγωνίζεται στην Ιταλία με το Κούνεο του Φλάβιο Γκουλινέλι και μόνο σε περίπτωση ήττας των κυανόλευκων με καθαρό σκορ και παράλληλης δική τους νίκης (με 3-0 ή 3-1) μπορούν να του ‘κλέψουν' το εισιτήριο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ηρακλής - Νόλικο Μασσέικ 3-2

(25-23, 26-24, 14-25, 22-25, 15-11)

Aρκάς - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-1

(20-25, 25-21, 25-11, 25-13)

2η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Ηρακλής 0-3

(19-25, 21-25, 21-25)

Νόλικο Μασσέικ - Αρκάς 3-1

(23-25, 27-25, 25-20, 25-21)

3η αγωνιστική

Νόλικο Μασσέικ - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-1

(25-27, 25-16, 25-22, 25-20)

Ηρακλής - Αρκάς 0-3

(19-25, 21-25, 23-25)

4η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Νόλικο Μασσέικ 2-3

(26-24, 16-25, 25-16, 20-25, 12-15)

Αρκάς - Ηρακλής 3-1

(25-27, 25-22, 25-14, 29-27)

5η αγωνιστική

Ηρακλής - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-1

(25-21, 25-19, 16-25, 25-19)

Αρκάς - Νόλικο Μαασέικ 3-1

(25-27, 29-27, 25-23, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Αρκάς 12 (13-6)

2.Νόλικο Μ. 9 (12-10)

3.Ηρακλής 8 (10-9)

4.ΤΣΣΚΑ Σ. 1 (5-15)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ζενίτ Καζάν - Φριντρισχάφεν 3-0

(25-20, 25-23, 25-22)

Λένικ - Ζαλάου 3-2

(23-25, 25-18, 23-25, 25-20, 15-13)

2η αγωνιστική

Ζαλάου - Ζενίτ Καζάν 0-3

(22-25, 16-25, 22-25)

Φριντρισχάφεν - Λένικ 3-1

(25-27, 29-27, 42-40, 25-18)

3η αγωνιστική

Ζενίτ Καζάν - Άσε Λένικ 3-0

(25-21, 25-21, 25-18)

Φριντρισχάφεν - Ζαλάου 3-0

(25-22, 25-16, 25-17)

4η αγωνιστική

Άσε Λένικ - Ζενίτ Καζάν 2-3

(21-25, 25-19, 12-25, 25-22, 14-16)

Ζαλάου - Φριντρισχάφεν 1-3

(25-23, 22-25, 23-25, 25-27)

5η αγωνιστική)

Λένικ - Φριντρισχάφεν 1-3

(30-32, 23-25, 25-20, 21-25)

Ζενίτ Καζάν - Ζαλάου 3-0

(25-21, 25-20, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Ζενίτ Καζάν 14 (15-2)

2.Φριντρισχάφεν 12 (12-6)

3.Λένικ 3 (7-14)

4.Ζαλάου 1 (3-15)

Γ' όμιλος

1η αγωνιστική

Κέντζερτζιν - Παρτίζαν 3-1

(25-20, 25-18, 21-25, 25-16)

Τρεντίνο - Τερουέλ 3-0

(25-22, 26-24, 15-14)

2η αγωνιστική

Παρτίζαν - Τρεντίνο 0-3

(18-25, 14-25, 19-25)

Tερουέλ - Κέντζερτζιν 1-3

(22-25, 16-25, 28-26, 24-26)

3η αγωνιστική

Τρεντίνο - Κέντζερτζιν 2-3

(23-25, 17-25, 25-23, 26-24, 17-19)

Τερουέλ - Παρτίζαν 3-1

(25-14, 25-14, 18-25, 26-24)

4η αγωνιστική

Παρτίζαν - Τερουέλ 3-2

(25-18, 25-27, 25-23, 17-25, 15-12)

Κέντζερτζιν - Τρεντίνο 0-3

(20-25, 21-25, 09-25)

5η αγωνιστική

Κέντζερτζιν - Τερουέλ 3-0

(25-14, 26-24, 25-15)

Τρεντίνο - Παρτίζαν 3-0

(25-16, 25-20, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Τρεντίνο 13 (14-3)

2.Κέντζερτζιν 11 (12-7)

3.Τερουέλ 4 (6-13)

4.Παρτίζαν 2 (5-14)

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Μπουντεγιόβιτσε - Πουατιέ 1-3

(20-25, 25-22, 14-25, 20-25)

Ουντερχάκινγκ - Κούνεο 1-3

(25-16, 16-25, 23-25, 23-25)

2η αγωνιστική

Κούνεο - Μπουντεγιόβιτσε 0-3

(28-30, 20-25, 23-25)

Πουατιέ - Ουντερχάκινγκ 3-1

(18-25, 25-21, 28-26, 25-23)

3η αγωνιστική

Μπουντεγιόβιτσε - Ουντερχάκινγκ 1-3

(25-18, 21-25, 20-25, 20-25)

Πουατιέ - Κούνεο 0-3

(19-25, 15-25, 17-25)

4η αγωνιστική

Κούνεο - Πουατιέ 3-0

(25-18, 28-26, 25-18)

Ουντερχάκινγκ - Μπουντεγιόβιτσε 3-2

(25-21, 20-25, 23-25, 25-22, 15-08)

5η αγωνιστική

Μπουντεγιόβιτσε - Κούνεο 0-3

(18-25, 22-25, 21-25)

Ουντερχάκινκ - Πουατιέ 2-3

(16-25, 26-24, 22-25, 25-14, 11-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Κούνεο 12 (12-4)

2.Πουατιέ 8 (9-10)

3.Ουντερχάκινγκ 6 (10-12)

4.Μπουντεγιόβιτσε 4 (7-12)

Ε' ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ίνσμπρουκ - Φενερμπαχτσέ 1-3

(22-25, 15-25, 25-21, 16-25)

Ματσεράτα - Νοβοσιμπίρσκ 3-1

(19-25, 25-21, 25-21, 25-22)

2η αγωνιστική

Νοβοσιμπίρσκ - Ίνσμπρουκ 3-0

(25-19, 25-19, 25-20)

Φενερμπαχτσέ - Ματσεράτα 3-2

(25-22, 28-26, 25-27, 25-27, 15-13)

3η αγωνιστική

Φενερμπαχτσέ - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ 0-3

(20-25, 21-25, 23-25)

Ίνσμπρουκ - Ματσεράτα 1-3

(25-18, 15-25, 23-25, 20-25)

4η αγωνιστική

Ματσεράτα - Ίνσμπρουκ 3-1

(23-25, 25-23, 25-21, 25-21)

Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ - Φενερμπαχτσέ 3-0

(25-17, 25-18, 25-15)

5η αγωνιστική

Ματσεράτα - Φενερμπαχτσέ 3-0

(25-21, 25-21, 28-26)

12/01: 21.25: Ίνσμπρουκ - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Ματσεράτα 13 (14-6)

2.Νοβοσιμοπίρσκ 9 (10-3)

3.Φενερμπαχτσέ 5 (6-12)

4.Ίνσμπρουκ 0 (3-12)

ΣΤ΄ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Μπούντβα - Σκρα Μπελχάτοφ 0-3

(21-25, 17-25, 22-25)

Τουρ - Μπλεντ 3-0

(25-17, 25-19, 25-21)

(2η αγωνιστική

Σκρα Μπελχάτοφ - Τουρ 3-1

(25-22, 25-21, 19-25, 25-22)

Μπλεντ - Μπούντβα

(20-25, 23-25, 25-18, 25-10, 15-12)

3η αγωνιστική

Σκρα Μπελχάτοφ - Μπλεντ

(23-25, 28-30, 25-21, 25-18, 15-12)

Μπούντβα - Τουρ 0-3

(21-25, 17-25, 22-25)

4η αγωνιστική

Μπλεντ - Σκρα Μπελχάτοφ 0-3

(32-34, 18-25, 21-25)

Τουρ - Μπούντβα 3-1

(25-22, 25-18, 22-25, 25-18)

5η αγωνιστική

Μπούντβα - Μπλεντ 0-3

(26-28, 17-25, 21-25)

12/12: 21.30: Τουρ - Σκρα Μπελχάτοφ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

σε 4 αγώνες

1.Σκρα Μπελχάτοφ 11 (12-3)

2.Τουρς 9 (10-4)

3.Μπλεντ 6 (8-11)

4. Μπούντβα 1 (3-15)

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Τι ισχύει για Ζάιρο και ΠΑΟΚ
Τι ισχύει για Ζάιρο και ΠΑΟΚ
Survivor: Ένα ανατρεπτικό επεισόδιο – Ποιος θα κερδίσει το έπαθλο την Κυριακή;
Survivor: Ένα ανατρεπτικό επεισόδιο – Ποιος θα κερδίσει το έπαθλο την Κυριακή;
Τρεις αποχωρήσεις για την Σίτι
Τρεις αποχωρήσεις για την Σίτι
Παναγόπουλος: «Ο Παναθηναϊκός δεν θέλει τη συγκάλυψη»
Παναγόπουλος: «Ο Παναθηναϊκός δεν θέλει τη συγκάλυψη»
Στο χειρουργείο ο Λουκάς Παπαδήμος
Στο χειρουργείο ο Λουκάς Παπαδήμος
Έκρηξη στο αυτοκίνητο του Λουκά Παπαδήμου
Έκρηξη στο αυτοκίνητο του Λουκά Παπαδήμου
Πέθανε ο Αλέξανδρος Γουλανδρής
Πέθανε ο Αλέξανδρος Γουλανδρής
«Βόμβα» γνωστού σεισμολόγου: «Περιμένουμε σεισμό 6 με 6,5 Ρίχτερ στην Ελλάδα»
«Βόμβα» γνωστού σεισμολόγου: «Περιμένουμε σεισμό 6 με 6,5 Ρίχτερ στην Ελλάδα»

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης