Τρία σερί για τους Μέιπλ Λιφς

Μπορεί το υπέρ τους 3-0 να έγινε 3-3, αλλά ο Joffrey Lupul οδήγησε τους Τορόντο Μέιπλ Λιφς στο 4-3 σε βάρος των Ντιτρόιτ Ρεντ Ουίνγκς.

Στην πρώτη περίοδο, οι Phil Kessel με πέναλτι, Dion Phaneuf σε power play και ο Dave Steckel διαμόρφωσαν το 3-0 υπέρ των γηπεδούχων και φάνηκε πως «καθαρίζουν» την αναμέτρηση. Ωστόσο, τα «κόκκινα φτερά» απάντησαν, έστω και για... λίγο.

Οι Todd Bertuzzi και Nicklas Kronwall μείωσαν σε 3-2 στην δεύτερη περίοδο, ενώ στο τρίτο εικοσάλεπτο ο Jiri Hudler ισοφάρισε. Τότε... μίλησε ο Joffrey Lupul με το 19ο φετινό του γκολ...

Η καναδική ομάδα προωθήθηκε στους 47 βαθμούς και συμπλήρωσε τρεις σερί νίκες. Από την άλλη, οι Ρεντ Ουίνγκς απώλεσαν αντίστοιχο σερί δύο παιχνιδιών και έμειναν στους 51 βαθμούς.

Survivor: Ένα ανατρεπτικό επεισόδιο – Ποιος θα κερδίσει το έπαθλο την Κυριακή;