Δύο σερί νίκες ο Fedor

Δύο σερί νίκες ο Fedor

Νωρίς το απόγευμα την παραμονή της Πρωτοχρονιάς ολοκληρώθηκε το DREAM: FIGHT FOR JAPAN στην Σαϊτάμα της Ιαπωνίας.

Πρόκειται για το παραδοσιακό σόου, με το οποίο οι Ιάπωνες αποχαιρετούν το κάθε έτος. Όπως κάθε χρόνο, η φετινή συνεργασία του DREAM, K1 και IGF είχε αγώνες MMA, pro-wrestling και K-1, οπότε το event είχε συνολική διάρκεια πάνω από οκτώ ώρες.

Στο σημαντικότερο ματς, ο Fedor Emelianenko έβγαλε νοκ άουτ τον χρυσό Ολυμπιονίκη στο Τζούντο το 2008, Satoshi Ishii, σε 2:29. Άλλωστε, ο «Τελευταίος Αυτοκράτορας» δεν χρειάστηκε να αμυνθεί, ενώ ουσιαστικά έμεινε… ακούνητος και έφθασε στις δύο σερί νίκες.

Ακόμα, οι Shinya Aoki και Hiroyuki Takaya κράτησαν τους τίτλους τους σε επίπεδο DREAM. Στο IGF καταγράφηκαν νίκες των Jerome Le Banner και Josh Barnett, ενώ ο Peter Aerts έφυγε με… σκυμμένο το κεφάλι.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της ημέρας:

DREAM
O Fedor Emelianenko (ΡΩΣ) κέρδισε τον Satoshi Ishii (ΙΑΠ) με νοκ άουτ στο 2:29 του πρώτου γύρου.

DREAM Lightweight
Ο Shinya Aoki (c, ΙΑΠ) κέρδισε τον Satoru Kitaoka (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

DREAM Featherweight
Ο Hiroyuki Takaya (c, ΙΑΠ) κέρδισε τον Takeshi Inoue (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

IGF
Οι Kazushi Sakuraba & Katsuyori Shibata κέρδισαν τους Atsushi Sawada & Shinishi Suzukawa.

IGF
Ο Kazuyuki Fujita κέρδισε τον Peter Aerts.

IGF
Ο Jerome Le Banner κέρδισε τον Tim Sylvia.

DREAM/K1
Ο Katsunori Kikuno (ΙΑΠ) κέρδισε τον Yuichiro Nagashima (ΙΑΠ) με ΤΚΟ στο 2:34 του δεύτερου γύρου.

IGF
Ο Josh Barnett κέρδισε τον Hideki Suzuki.

DREAM
Η Megumi Fujii (ΙΑΠ) κέρδισε την Karla Benitez (ΙΣΠ) με υποταγή στο 1:15 του πρώτου γύρου.

DREAM
Ο Tatsuya Kawajiri (ΙΑΠ) κέρδισε τον Kazuyuki Miyata (ΙΑΠ) με υποταγή στο 4:54 του δεύτερου γύρου.

DREAM
Ο Hayato Sakurai (ΙΑΠ) κέρδισε τον Ryo Chonan (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

K-1 Max
O Yuta Kubo (ΙΑΠ) κέρδισε τον Nils Wildlund (ΣΟΥ) με ΤΚΟ στο 1:10 του τρίτου γύρου

K-1 Max
O Masaaki Noiri (ΙΑΠ) κέρδισε τον Kengo Sonoda (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

Τουρνουά DREAM Bantamweight

Ημιτελικά
Ο Bibiano Fernandes (ΒΡΑ) κέρδισε τον Rodolpho Marques (ΒΡΑ) με ομόφωνη απόφαση.

Ο Antonio Banuelos (ΗΠΑ) κέρδισε τον Masakazu Imanari (ΙΑΠ)
με πλειοψηφική απόφαση.

Αναπληρωματικός Αγώνας
Ο Yusup Saadulaev (ΡΩΣ) κέρδισε τον Hideo Tokoro με νοκ άουτ στο 0:42 του πρώτου γύρου.

Τελικός
Ο Antonio Banuelos (ΗΠΑ) κέρδισε τον Bibiano Fernandes (ΒΡΑ) με ΤΚΟ στο 1:21 του πρώτου γύρου.

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Ολυμπιακός: Προτάθηκε ο Μάξι Ροντρίγκες
Ολυμπιακός: Προτάθηκε ο Μάξι Ροντρίγκες
Survivor Πανόραμα: Σπαλιάρας-Μάριος: Δείτε πως σχολιάζουν την ένταση με τους Διάσημους
Survivor Πανόραμα: Σπαλιάρας-Μάριος: Δείτε πως σχολιάζουν την ένταση με τους Διάσημους
Κρίσιμη συνάντηση για το μέλλον
Κρίσιμη συνάντηση για το μέλλον
Τα καλύτερα του Λεμπρόν Τζέιμς
Τα καλύτερα του Λεμπρόν Τζέιμς
Βασίλης Δήμας: «Σείστηκε» η Βέροια στη μουσική συνάντησή του επί σκηνής με τον Σταμάτη Γονίδη
Βασίλης Δήμας: «Σείστηκε» η Βέροια στη μουσική συνάντησή του επί σκηνής με τον Σταμάτη Γονίδη
Πανελλήνιες 2017: SOS θέματα για τη Νεοελληνική Γλώσσα
Πανελλήνιες 2017: SOS θέματα για τη Νεοελληνική Γλώσσα
Πτώση αεροσκάφους Mirage 2000 της Πολεμικής Αεροπορίας στις Σποράδες
Πτώση αεροσκάφους Mirage 2000 της Πολεμικής Αεροπορίας στις Σποράδες
Education Festival: Δωρεάν σεμινάρια Μηχανολογίας-Μεταφορών από ΙΕΚ ΑΛΦΑ και Mediterranean College
Education Festival: Δωρεάν σεμινάρια Μηχανολογίας-Μεταφορών από ΙΕΚ ΑΛΦΑ και Mediterranean College

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης