Σε θέση διεκδικητή οι Τζετς

Τέσσερις συνεχόμενες νίκες συμπλήρωσαν οι Ουίνιπεγκ Τζετς με το αποψινό τους 4-2 σε βάρος των Καρολάινα Χούρικεϊνς.

Μάλιστα, ο καναδικός σύλλογος προηγήθηκε με 4-0, πριν δεχθεί δύο ανούσια, όπως αποδείχθηκαν, γκολ στην τρίτη περίοδο. Ξεχώρισε ο Blake Wheeler με τρεις ασίστ, με τις οποίες συμπλήρωσε 16 φετινές.

Στο πρώτο εικοσάλεπτο, οι Τζετς έδειξαν τις διαθέσεις τους από το πρώτο κιόλας πεντάλεπτο. Αφού σκόραρε ο Dustin Byfuglien στο 34ο δευτερόλεπτο, ακολούθησε ο Evander Kane με το 15ο του φετινό τέρμα.

Στην δεύτερη περίοδο, οι Tim Stapleton και Bryan Little βρήκαν δίχτυα σε power play και ουσιαστικά «καθάρισαν» την αναμέτρηση. Στο τρίτο εικοσάλεπτο, οι Justin Faulk και Brandon Sutter απλά μείωσαν σε 4-2.

Οι «τυφώνες» έμειναν στην τελευταία θέση της ανατολικής περιφέρειας με 22 βαθμούς σε 31 ματς. Από την πλευρά της, η ομάδα του Ουίνιπεγκ συμπλήρωσε 30 και βρέθηκε μόλις έναν βαθμό μακριά από την προνομιούχα ζώνη του ίδιου γεωγραφικού γκρουπ.

Οριστικό το σοκ: Πέντε μήνες εκτός ο Λουτσιάνο!
Τρίκαλα: Φιλική νίκη με... μεταγραφή
Γκαζιαντέπ-ΠΑΟΚ 80-66: «Καμπανάκι» κινδύνου!
Μπήκε ο Σίνγκλετον, θεραπεία για Καλαϊτζάκη
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης