Πρώτη νίκη για Πανναξιακό, 2x2 Ρέθυμνο και Ιωνικός

Πρώτη νίκη για Πανναξιακό, 2x2 Ρέθυμνο και Ιωνικός

Τα αποτελέσματα στους τρεις ομίλους της Α2 γυναικών.

Η Ένωση Ελασσόνας πανηγύρισε με 3-0 επί της Νέας Γενεάς και πήρε την πρώτη της νίκη στον 3ο όμιλο της Α2 γυναικών. Το δύο στα δύο έκανε το Ρέθυμνο στον 1ο όμιλο, που πέρασε νικηφόρα από το Ηράκλειο με 3-0 σετ επί της ΑΘΛΕΣΗ.

Δεύτερο «τρίποντο» για τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας, που πανηγύρισε «καθαρή» νίκη με 3-0, απέναντι στην Ένωση Βύρωνα που έπαιξε με πασαδόρο από την ομάδα κορασίδων.

Μεγάλες εκτός έδρας νίκες σημείωσαν Τράχωνες και Φιλία επί των Ιώνων και Θέτιδας αντίστοιχα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 γυναικών. Το πρώτο του «τρίποντο» στο πρωτάθλημα πήρε ο Πανναξιακός με 3-1 απέναντι στη μαχητική ΕΑ Λάρισας.

Ντέρμπι με τα... όλα του στον 3ο όμιλο, όπου ο ΓΣ Δράμας νίκησε εκτός έδρας τον Ερμή με 3-2 σετ και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη/ Ο ΔΑΣΩ συνέχισε τις νίκες του, 3-0 τον Επίκουρο, και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, ενώ ο Άρης επιβλήθηκε δύσκολα του Μέγα Αλέξανδρου με 3-1.

1ος όμιλος
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΟΠΕ Ρεθύμνου 0-3 (18-25, 20-25, 11-25)
AΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης): Μιχαήλ, Μανωλάκη, Γενιτσαρίδη, Καλαϊτζάκη, Χατζάκη Ρ., Κούρβογλου, Καραγρηγορίου (λ), Χατζάκη Ε. (λ), Κτιστάκη, Πατραμάνη, Καλορμάκη, Μαυρέα
ΟΠΕΡ (Χαχαγιόπουλος): Παρασκάκη, Σαπαρέφσκα, Ροδινού, Δραμιτινού, Σμπυράκη, Σαλούστρου, Σημαντηράκη(λ), Μυτιληναίου, Χατζοπούλου

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-12, 28-26, 25-19)
Ιωνικός (Ρούσης): Χανδρή, Ευθυμίου, Τζήμα, Οικονομίδου, Καρακατσάνη, Σύλλα, Μεγαρίτη (λ), Μαυροπάνου
Βύρωνας (Μπαρζούκα): Θωμοπούλου, Καραμπάγια, Τσάρου, Βασιλαντωνάκη, Ζουγανέλη, Διαμάντη, Κούζα (λ), Μπανίκα, Μελετιάδη

Κυριακή 27/11/2011
Αγ.Παρασκευής, 17.00 Αγία Παρασκευή - ΣΦΠ Χανίων (Κολτσίδας-Σταρίδας)

Ιλισσίων, 19.00 Ηλυσιακός - ΓΣ Πετρούπολης (Τοψιδέλης-Τριανταφυλλόπουλος)

2ος όμιλος
Ίωνες - Τράχωνες 0-3 (13-25, 22-25, 24-26)
ΑΣΠ Ίωνες (Μαρίνος): Φωτεινού, Σκορδίλη, Παπουτσάκη, Στράγκα, Κατσαντώνη, Μπούτα, Σταματάκη (λ), Ντονά, Δαρλάση, Χαραλάμπους.
Tράχωνες (Περόπουλος): Τέζα, Βογιατζή Ελ., Σαραντοπούλου, Μουζάκη, Νικολαϊδου, Βογιατζή Μ., Χασιώτη (λ), Μητροπούλου, Αθανασοπούλου, Μεθενίτη, Ζώτου.

ΑΣΠΕ Θέτις - ΑΠΣ Ακαδ.Βολ.Φιλία 1-3 (25-22, 18-25, 17-25, 19-25)
Θέτις (Ιωάννου): Κυρίτση, Γκολφινοπούλου, Σημαντήρη, Ψωμά, Μέρα, Κόρνια, Κερασιώτου (λ), Καράμπαλη.
ΑΠΣ Ακαδ.Βολ.Φιλία (Οικονόμου): Καλαϊτζίεβα, Χασιώτη, Σιώρη, Σχιετάκη, Καραγιαννίδου, Νικολαΐδη, Θύμο (λ), Πλατανιώτου, Σπυριδάκη.

Απόλλων Πατρών - ΕΑ Πατρών 1-3 (22-25, 27-25, 23-25, 17-25)
Απόλλων Πατρών (Λεγάτου): Μποτσάκη, Γκουβίτσου, Τζανάκη, Κυρούση, Κόλλια Ε., Γιαννακολοπούλου, Σπηλιωτοπούλου (λ), Κάνιστρα, Μπακλέση.
ΕΑ Πατρών (Πρεβεδούρος): Φόρτη, Υφαντή, Σαρλή, Σούλη Σ., Τσιμιγκάτου, Πελεκούδα, Λιάγκου (λ)., Σούλη Παρ., Μπίρμπα.

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΕΑ Λαρίσης 3-1 (25-22, 26-24, 27-29, 25-19)
Πανναξιακός (Τουρσούγκας-Δερμάτης): Φάρκωνα, Μαύρου, Τοτσίδου, Φραγκίσκου Λαγουδάκη, Μπορίσοβα, Μάρκου (λ), Αξαοπούλου.
EAΛ (Πνάκας): Ζαφειρίου, Νούσια, Μαδένογλου, Υφαντή, Τρικάλη, Τουσούδη, Καματσέλου (λ), Παπαστεργίου.

3ος όμιλος
Ένωση Ελασσόνας - Νέα Γενεά 3-0 (25-15, 25-19, 25-11)
Ελασσόνα (Παναγιώτου): Μπούσια Σ., Ιόβτσεβα, Κατσαρέ, Μπούσια Χ., Δίρβα, Κασσελούρη, Σιάκου (λ), Παναγιώτου, Πλιάκα, Γκέτσιου
Νέα Γενιά (Γαϊτατζής): Τσονίδου, Δημήκα, Μηχαλιού, Μπούρνη, Μπουρσανίδου, Πολυνοπούλου, Καψαμπέλη (λ), Γιουμούκη, Ζαμπουρλή, Μπάγγου

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - Επίκουρος 3-0 (25-13, 25-22, 25-19)
ΔΑΣΩ (Σκουληκάρης): Χαλιαμπάλια, Λιαλιά, Κοτέογλου, Μεταξά, Κοκκινίδου, Μουντάκη, Εζηνέλη (λ), Παντιά, Παπαγιαννάκη, Μπαξεβάνη
Επίκουρος (Τρύψια): Μπουκουβάλα, Πανταζή, Καντούρη, Μποστατζόγλου, Γεροβασιλείου, Μουρμούρη, Κανταρτζή (λ), Πλούμη, Παντέλογλου, Βουγιουκλίδου

Άρης - Μέγας Αλέξανδρος 3-1 (22-25, 25-22, 28-26, 25-11)
Άρης (Φούσκας): Ωρολογοπούλου, Παντζαρτζίδου, Πέτρου, Αναγνωστοπούλου, Αποστολίδου, Καλανταρίδου, Συμεωνίδου (λ), Κόλλια, Λαϊνάκη, Πασσιά, Μέλκα
Μ. Αλέξανδρος (Τζούρος): Γάση, Μηνασίδου, Βουλγαρίδου, Κωφίδου Δαν., Χίντα, Βαλσάμη, Δόσπρα (λ), Τσαβδάρη, Κωφίδου Δημ., Παπαδοπούλου, Πονοπούλου, Βούτου

Ερμής Δράμας - ΓΣ Δράμας 2-3 (25-14, 28-26, 13-25, 24-26, 14-16)
Ερμής (Αβερκιάδης): Παντελίδου, Μάρκου, Τερτλίδου, Παρλόγλου, Αθανασιάδου, Παπαλεξίου, Χατζηελευθερίου (λ), Μόσχουρη, Γαϊτανίδου, Φωτεινόζογλου, Σωτήρογλου, Τυχάλα
ΓΣ (Ηλιόπουλος): Προδρομίδου, Καμπατάγη, Ματζαρίδου, Κωστάμη, Μπογατίνη, Καγκαδάκη, Μαυροπούλου (λ), Βογιατζή, Λαμπροπούλου, Καραγιαννίδου

ΦΕ Ιωαννίνων - Σταυρούπολη 1-3 (14-25, 18-25, 25-22, 21-25)
ΦΕ Ιωαννίνων (Καλογήρου): Δασκάλου, Ασημακίδου, Βαρτζιώτη, Χατζηγιαννάκου, Παπακωνσταντίνου, Αναστασίου, Κυριατζή (λ), Παπαδοπούλου, Χαμπηλομάτη, Λακιώτη, Καλογήρου.
ΕΟΣ (Σολκίδης): Άγγου, Δημητριάδου, Αρμουντάκη, Αλτίνη, Παπαδοπούλου, Ελευθεριάδου, Ιωάννιδου (λ), Γεωργιάδου (λ), Μιτσάνη, Μπούκα, Μαλακίδου.

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Μαραγκός: «Να μας στηρίξει ο κόσμος»
Μαραγκός: «Να μας στηρίξει ο κόσμος»
Μεγάλη «σφαλιάρα» Θανάση Αντετοκούνμπο στην Ρεάλ!
Μεγάλη «σφαλιάρα» Θανάση Αντετοκούνμπο στην Ρεάλ!
Ίβιτς: «Μόνο νίκη»
Ίβιτς: «Μόνο νίκη»
Ολυμπιακός: Νέα ήττα και έκτος στο Champions League
Ολυμπιακός: Νέα ήττα και έκτος στο Champions League
Λουκάς Παπαδήμος: Παραμένει στην Εντατική - Εξιτήριο πήραν οι συνοδοί του
Λουκάς Παπαδήμος: Παραμένει στην Εντατική - Εξιτήριο πήραν οι συνοδοί του
Ανατροπή λεωφορείου με μαθητές στις Σέρρες – Δεκατέσσερις τραυματίες
Ανατροπή λεωφορείου με μαθητές στις Σέρρες – Δεκατέσσερις τραυματίες
Σημαντικές διακρίσεις για την DPG και φέτος στα Digital Media Awards!
Σημαντικές διακρίσεις για την DPG και φέτος στα Digital Media Awards!
Σεισμός στην Κρήτη
Σεισμός στην Κρήτη

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης