Μυθικό ματς στην Βοστόνη

Οι Boston Bruins και οι Montreal Canadiens πρωταγωνίστησαν σε ένα επικό ματς. Στο τέλος, οι πρώτοι κέρδισαν 8-6!

Είναι γνωστό πως αυτές οι δύο ομάδες διατηρούν αντιπαλότητα για αρκετά χρόνια και αυτό έδωσε επιπλέον κίνητρο στους παίκτες. Στην πρώτη περίοδο, οι Bruins εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και προηγήθηκαν 2-0.

Στο δεύτερο εικοσάλεπτο, οι Canadiens απέδειξαν πως πράγματι έχουν δυναμώσει φέτος, αφού ισοφάρισαν σε 2-2 και πήραν τον έλεγχο του ματς. Αμέσως μετά όμως άρχισε η βροχή των γκολ, καθώς σε πέντε αγωνιστικά λεπτά σημειώθηκαν έξι γκολ. Το σκορ διαμορφώθηκε 6-4 υπέρ των Bruins, μετά από 40 λεπτά.

Ο Max Pacioretty μείωσε σε 6-5 στο 7:06 της τρίτης περιόδου, αλλά οι Bruins απάντησαν με δύο γκολ. Μόλις 14 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, ο Pacioretty πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 8-6. Από δύο γκολ σημείωσαν και οι Milan Lucic και Michael Ryder των Bruins.

Survivor Πανόραμα: Δείτε αποκλειστικά πλάνα από το αποψινό επεισόδιο
Σε επιφυλακή η Αγγλία! Αυξημένα μέτρα ασφαλείας για τον τελικό Κυπέλλου
Στιλ: «Ποτέ δεν είπα ότι θα φύγω» (vid)
Μια ανάσα από Σπάρτα Πράγας ο Στραματσόνι!
Η δισκογραφική συνεργασία της χρονιάς
Πέθανε ο ηθοποιός Ρότζερ Μουρ
Οι διαδρομές του Nike+ Run Club συνεχίζονται παρέα με τον Yatzer, στις 24/5 στο Κολωνάκι
Έκρηξη Μάντσεστερ - Θρήνος στην Κύπρο: Νεκρή βρέθηκε η 8χρονη Saffie Rose Roussos