Ο «καθρέπτης» της Α2

Ο «καθρέπτης» της Α2

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις στους τρεις ομίλους του πρωταθλήματος Α2 γυναικών.

Μία ακόμα νίκη, και μάλιστα εκτός έδρας, πανηγύρισε το Ρέθυμνο (3-1 την Πετρούπολη), που παραμένει στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου και σε τροχιά ανόδου.

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις των τριών ομίλων στην Α2 γυναικών:

1oς όμιλος

ΑΘΛΕΣΗ - Φιλία 0-3 (20-25, 14-25, 14-25)
Άθλεση (Μανώλης Μανωλάκης): Γενιτσαρίδη, Καλαϊτζάκη, Χατζάκη, Παρασκάκη, Μιχαήλ, Μανωλάκη, Χατζηνικολάου (λ), Κέσκου (λ), Χρηστάκη, Νοικοκυράκη, Κτιστάκη
Φιλία (Πόπη Καλλή): Νικολαΐδη Κ., Νικολού, Κολοφούση, Χασιώτη, Κόρνια, Σπυριδάκη, Θύμο (λ)

Πετρούπολη - Ρέθυμνο 1-3 (20-25, 26-24, 23-25, 20-25)
Πετρούπολη (Σωτήρης Αμαριανάκης): Καλλιώρα, Θεολόγου, Μόρφα Ε., Σκληβανίτη, Καραγρηγορίου, Ρεμούνδου, Καφετζή (λ)
Ρέθυμνο (Μιχάλης Χαχαγιώπουλος): Φεντότοβα, Μαύρου, Μυτηλιναίου, Σαλούστρου, Σμπιράκη, Κουνδουράκη, Σημαντιράκη (λ)

Απολλώνιος - Ηλυσιακός 0-3 (06-25, 07-25, 05-25)
Απολλώνιος Κερατσινίου (Γιάννης Πετρούδης): Μάστορα, Μάρτη, Δαγκλή Κ., Μπουζικάκου, Κατσιώτη, Ιστορίου (λ), Καρυάμη, Δαγκλή Μ., Στάμου, Μικελή, Μόνου, Σπανού
Ηλυσιακός (Κώστας Γκούντας): Κικήρα, Καραγιαννίδου Μ., Μέξη Α., Ράγκου, Δασκαλοπούλου, Μπέμπη, Πασχάλη (λ)

Εδώ η βαθμολογία του 1ου ομίλου.

2ος όμιλος

Βριλήσσια - Ζηρίνειος ΑΟΝ 3-1 (25-17, 25-18, 17-25, 25-16)
Βριλήσσια (Χρήστος Παπαθανασίου): Τζουμάκα, Πλαγιανάκου, Μαβιλίδη, Γιοβάνη, Γκότζη, Μαστοράκη, Κόκιου, (λ), Βασιλειάδη, Τσούμη.
ΖΑΟΝ (Μάκης Ξαγοράρης): Μεμετζή, Χατζόγλου, Νικολάου, Φιλιπιόνοκα, Μπλάμη, Χαρίση, Τάσου (λ), Μαργαρίτη, Ξηντάρα.

Ένωση Βύρωνα - ΑΣ Ιωνικός 2-3 (23-25, 25-23, 10-25, 25-22, 15-17)
Ένωση Βύρωνα (Κώστας Σωτηρόπουλος): Ντονά, Καραμπάγια, Μελετιάδη, Βασιλαντωνάκη, Σιώρη, Διαμάντη, Κούζα, (λ), Αναγνώστου, Παπαμιχάλη,
Ιωνικός Ν.Φ. (Κάσση Ξενάκη): Γεωργοπούλου, Σύλλα, Σάρρα, Καρακατσάνη, Τζίμα, Σαμαρά, Μεγαρίτη (λ), Γκιαούρη (λ), Σκλάβαινα, Μαυροπάνου, Οικονομίδου, Μπαφατάκη.

ΑΣΠ Ίωνες - ΑΕ Αγ. Παρασκευής 3-1 (26-24, 20-25, 25-22, 25-11)
Ίωνες (Π. Μαρίνος): Τσιώνη, Αργυροπούλου, Νικολοπούλου, Κατσαντώνη, Παπουτσάκη, Φωτεινού, Μπούτα (λ), Παπαδοπούλου (λ), Ευγενή, Σκορδίλη, Δαρλάση, Χαμαλίδου.
Αγία Παρασκευή (Κώστας Ρούσης): Γκίνη, Χανδρή, Μαλουσάρη, Μαδάρου, Παπαγιάννη, Κόλλια, Πόγκα (λ), Μωραϊτίδου, Σφυρή.

Άργος - Απόλλων Πατρών 0-3 (18-25, 20-25, 24-26)
Άργος (Γιώργος Μπούκουρας): Μπίσκου, Ξενάκη, Κουγιά Δ., Κουγιά Α., Μπούκουρα, Νικολίτσα, Αρμπερώρη, Μπαβελή Κ. (λ), Καραμούντζου (λ)
Απόλλων Πατρών (Ελένη Λεγάτου): Kόλλια, Μιχοπούλου, Κυρούση, Μποχρίνη, Αρβανίτη, Θανάκη, Κουμανίδου (λ), Πλίσκα, Νικολακοπούλου, Δεδούση

Εδώ η βαθμολογία του 2ου ομίλου.

3ος όμιλος

Ερμής Δράμας - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (21-25, 25-16, 25-19, 25-23)
Ερμής Δράμας (Χρήστος Κυριαζίδης): Καρατισίδου, Παντελίδου, Σωτηρίου, Παρούτση, Τσιούλκα, Τρυφτανίδου, Χατζηελευθερίου (λ), Αθανασιάδου, Πιτσακτσή
Ηρακλής Ιωαννίνων (Κωνσταντίνος Ζιώγος): Παπάζογλου, Τσελίκη, Αγγελομένου, Παπακωνσταντίνου, Μπούκα, Μαγκλάρα Χ., Δερμιτζάκη (λ), Ζαβογιάννη Α., Λακιώτη, Μαγκλάρα Κ.

Άρης - Σταυρούπολη 3-2 (18-25, 27-29, 25-23, 25-15, 15-8)
Άρης (Πασχάλης Φούσκας): Ωρολογοπούλου, Παπαστεφάνου, Καλανταρίδου. Μ. Σταφυλίδου, Μοσχούλα, Παντζαρτζίδου, Διαμαντή (λ), Καλανταρίδου Α. Τίλη, Πάππα, Μπαχαράκη
Σταυρούπολη (Δημήτρης Σολκίδης): Άγγου, Καλτουρμίδου, Μητσάνη, Μαυροματίδου, Παπαδοπούλου, Ελευθεριάδου, Ιωαννίδου (λ), Δημητριάδου, Φουτσιτσάκη, Κατσιώνη, Αλτίνη, Παρμουτάκη.

ΕΣΟΠ Επίκουρος - Νέα Γενεά 1-3 (26-28, 25-13, 22-25, 20-25)
Επίκουρος (Αγγελική Τρύψια): Αναγνωστοπούλου, Τσοχατζή, Μποσταντζόγλου, Σάγκοβιτς, Μεταξά, Λαζαρίδου Μ., Καντρρτζή (λ), Τσιουκάρη Λαζαρίδου Κ., Συμεωνίδου, Βεργη, Καντούρη.
Νέα Γενέα (Δημήτρης Γαϊδατζής): Σεφεριάδου, Παρίση, Πανταζή, Βουγιουκλίδου, Πολυνοπούλου, Πέτρου, Καψαμπέλη (λ), Μπουρνή, Γιουμούκη.

Μακεδόνες - ΧΑΝΘ 3-0 (25-16, 25-15, 25-19)
Μακεδόνες (Μανώλης Σκουληκάρης): Παπαδημητρίου, Τυφλιώρη, Μερτέκη, Μηλοβιάνου, Βεργίδου, Ασλανίδου, Αναγνώστου (λ), Δρακουλίδου, Παππά Ε., Αυγοκλούρη.
ΧΑΝΘ (Άρμεν Μπελουμπέκοφ): Στεφανίδου, Καμφορίδου, Μουμούρη, Παναγιωτίδου, Κυριαζίδου, Καλούδη, Πετρουλάκη (λ), Τσιούτσιου.

Εδώ η βαθμολογία του 3ου ομίλου.

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Πόσο σεβασμό αντέχεις;
Πόσο σεβασμό αντέχεις;
Survivor: Τρελός… πόλεμος για την ένσταση των «Μαχητών» στον Ντάνο!
Survivor: Τρελός… πόλεμος για την ένσταση των «Μαχητών» στον Ντάνο!
Πόρτο: Μία… ανάσα από Σίλβα
Πόρτο: Μία… ανάσα από Σίλβα
ΠΑΟΚ: Η Γαλατά θέλει κι άλλον «ασπρόμαυρο»!
ΠΑΟΚ: Η Γαλατά θέλει κι άλλον «ασπρόμαυρο»!
Η δισκογραφική συνεργασία της χρονιάς
Η δισκογραφική συνεργασία της χρονιάς
Πέθανε ο ηθοποιός Ρότζερ Μουρ
Πέθανε ο ηθοποιός Ρότζερ Μουρ
Οι διαδρομές του Nike+ Run Club συνεχίζονται παρέα με τον Yatzer, στις 24/5 στο Κολωνάκι
Οι διαδρομές του Nike+ Run Club συνεχίζονται παρέα με τον Yatzer, στις 24/5 στο Κολωνάκι
Έκρηξη Μάντσεστερ - Θρήνος στην Κύπρο: Νεκρή βρέθηκε η 8χρονη Saffie Rose Roussos
Έκρηξη Μάντσεστερ - Θρήνος στην Κύπρο: Νεκρή βρέθηκε η 8χρονη Saffie Rose Roussos

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης