Το πανόραμα του Παγκοσμίου

Το πανόραμα του Παγκοσμίου

Οι αγωνιστικές, οι βαθμολογίες και οι επόμενοι αγώνες στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πόλο Νέων ανδρών που διεξάγεται στο Βόλο.

Αναλυτικά:
Α΄ ΦΑΣΗ
=======
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Πουέρτο Ρίκο-Καναδάς      8-15

Αυστραλία-ΕΛΛΑΔΑ          6-6

Ρεπό: Γαλλία

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Καναδάς-Αυστραλία         1-12

Γαλλία-Πουέρτο Ρίκο      18-4

Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Αυστραλία-Γαλλία         10-5

ΕΛΛΑΔΑ-Καναδάς           19-1

Ρεπό: Πουέρτο Ρίκο

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Πουέρτο Ρίκο-Αυστραλία    4-13

Γαλλία-ΕΛΛΑΔΑ             5-12

Ρεπό: Καναδάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Αυστραλία       4   3-1-0  41-16   7

ΕΛΛΑΔΑ          3   2-1-0  37-12   5

Γαλλία          3   1-0-2  28-26   2

Καναδάς         3   1-0-2  17-39   2

Πουέρτο Ρίκο    3   0-0-3  16-46   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

34. 09:30 Γαλλία-Καναδάς

33. 20:00 ΕΛΛΑΔΑ-Πουέρτο Ρίκο

Ρεπό: Αυστραλία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Κουβέιτ-Ουγγαρία    0-26

Καζακστάν-Ιράν     11-11

Ρεπό: Ιταλία

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Ιράν-Κουβέιτ       14-3

Ιταλία-Καζακστάν   20-2

Ρεπό: Ουγγαρία

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Ουγγαρία-Ιράν      15-3

Κουβέιτ-Ιταλία      2-26

Ρεπό: Καζακστάν

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Ιταλία-Ουγγαρία    13-8

Καζακστάν-Κουβέιτ  16-3

Ρεπό: Ιράν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Ιταλία       3   3-0-0  59-12   6

Ουγγαρία     3   2-0-1  49-16   4

Ιράν         3   1-1-1  28-29   3

Καζακστάν    3   1-1-1  29-34   3

Κουβέιτ      4   0-0-4   8-82   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

35. 11:00 Ουγγαρία-Καζακστάν

36. 12:30 Ιταλία-Ιράν

Ρεπό: Κουβέιτ

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Κροατία-Βραζιλία           17-4

Ουζμπεκιστάν-Αίγυπτος       7-10

Ρεπό: Μαυροβούνιο

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Αίγυπτος-Κροατία            4-11

Μαυροβούνιο-Ουζμπεκιστάν   22-8

Ρεπό: Βραζιλία

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Βραζιλία-Αίγυπτος          12-3

Κροατία-Μαυροβούνιο        10-6

Ρεπό: Ουζμπεκιστάν

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Ουζμπεκιστάν-Κροατία        6-23

Μαυροβούνιο-Βραζιλία       15-6

Ρεπό: Αίγυπτος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Κροατία         4   4-0-0  61-20   8

Μαυροβούνιο     3   2-0-1  43-24   4

Βραζιλία        3   1-0-2  22-35   2

Αίγυπτος        3   1-0-2  17-30   2

Ουζμπεκιστάν    3   0-0-3  21-55   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

37. 16:00 Βραζιλία-Ουζμπεκιστάν

38. 17:20 Μαυροβούνιο-Αίγυπτος

Ρεπό: Κροατία

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Σερβία-Νότια Αφρική    20-3

ΗΠΑ-Ισπανία             4-7

Ρεπό: Μεξικό

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Νότια Αφρική-ΗΠΑ        2-20

Μεξικό-Σερβία           5-12

Ρεπό: Ισπανία

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Ισπανία-Νότια Αφρική   17-1

ΗΠΑ-Μεξικό             17-4

Ρεπό: Σερβία

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Μεξικό-Ισπανία          5-20

Σερβία-ΗΠΑ             10-6

Ρεπό: Νότια Αφρική

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Ισπανία         3   3-0-0  44-10   6

Σερβία          3   3-0-0  42-14   6

ΗΠΑ             4   2-0-2  47-23   4

Μεξικό          3   0-0-3  14-49   0

Νότια Αφρική    3   0-0-3   6-57   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

40. 14:00 Μεξικό-Νότια Αφρική

39. 18:40 Ισπανία-Σερβία

Ρεπό: ΗΠΑ

Β΄ ΦΑΣΗ

=======

Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου

41. 09:30 4ος Α΄ ομίλου-5ος Δ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

42. 11:00 4ος Β΄ ομίλου-5ος Γ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

43. 12:30 Πουέρτο Ρίκο-4ος Δ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

44. 14:00 Κουβέιτ-4ος Γ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

45. 16:00 2ος Α΄ ομίλου-ΗΠΑ (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

46. 17:20 2ος Β΄ ομίλου-3ος Γ΄ ομίλου (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

47. 18:40 3ος Α΄ ομίλου-2ος Δ΄ ομίλου (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

48. 20:00 3ος Β΄ ομίλου-2ος Γ΄ ομίλου (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου

49. 09:00 Ηττημένος 41-Ηττημένος 42 (Θέσεις 17-20)

50. 10:30 Νικητής 41-Νικητής 42 (Θέσεις 13-16)

51. 12:00 Ηττημένος 43-Ηττημένος 44 (Θέσεις 17-20)

52. 13:30 Νικητής 43-Νικητής 44 (Θέσεις 13-16)

53. 15:00 Ηττημένος 45-Ηττημένος 46 (Θέσεις 9-12)

54. 16:20 Ηττημένος 47-Ηττημένος 48 (Θέσεις 9-12)

55. 17:40 1ος Α΄ ομίλου-Νικητής 46 (Προημιτελικός)

56. 19:00 Ιταλία-Νικητής 45 (Προημιτελικός)

57. 20:20 Κροατία-Νικητής 47 (Προημιτελικός)

58. 21:40 1ος Δ΄ ομίλου-Νικητής 48 (Προημιτελικός)

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου

59. 09:00 Ηττημένος 49-Ηττημένος 51 (Θέσεις 19-20)

60. 10:30 Νικητής 49-Νικητής 51 (Θέσεις 17-18)

61. 12:00 Ηττημένος 50-Ηττημένος 52 (Θέσεις 15-16)

62. 13:30 Νικητής 50-Νικητής 52 (Θέσεις 13-14)

63. 15:00 Ηττημένος 53-Ηττημένος 54 (Θέσεις 11-12)

64. 16:20 Νικητής 53-Νικητής 54 (Θέσεις 9-10)

65. 17:40 Ηττημένος 55-Ηττημένος 57 (Θέσεις 5-8)

66. 19:00 Ηττημένος 56-Ηττημένος 58 (Θέσεις 5-8)

67. 20:20 Νικητής 55-Νικητής 57 (Ημιτελικός)

68. 21:40 Νικητής 56-Νικητής 58 (Ημιτελικός)

Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου

69. 15:30 Ηττημένος 65-Ηττημένος 66 (Θέσεις 7-8)

70. 17:00 Νικητής 65-Νικητής 66 (Θέσεις 5-6)

71. 18:30 Ηττημένος 67-Ηττημένος 68 («Μικρός τελικός»)

72. 20:00 Νικητής 67-Νικητής 68 (ΤΕΛΙΚΟΣ)

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Με νίκη ξεκίνησε η... Σεξπηρική Λέστερ
Με νίκη ξεκίνησε η... Σεξπηρική Λέστερ
Ούτε στο Τελ Αβίβ ο Σπανούλης
Ούτε στο Τελ Αβίβ ο Σπανούλης
Ανδρεόπουλος: «Κυνηγάμε τη δεύτερη θέση»
Ανδρεόπουλος: «Κυνηγάμε τη δεύτερη θέση»
Ο Γιόνκερ νέος τεχνικός της Βόλφσμπουργκ
Ο Γιόνκερ νέος τεχνικός της Βόλφσμπουργκ
Αλλάζει ο καιρός: Η ΕΜΥ προειδοποιεί - Έρχονται βροχές, καταιγίδες και χιόνια
Αλλάζει ο καιρός: Η ΕΜΥ προειδοποιεί - Έρχονται βροχές, καταιγίδες και χιόνια
Έτσι θα είναι το αναβαθμισμένο Nokia 3310!
Έτσι θα είναι το αναβαθμισμένο Nokia 3310!
Όσκαρ 2017: Οι νικητές της 89ης Απονομής των βραβείων Oscars
Όσκαρ 2017: Οι νικητές της 89ης Απονομής των βραβείων Oscars
Καθαρά Δευτέρα: Προσοχή στο πέταγμα του χαρταετού!
Καθαρά Δευτέρα: Προσοχή στο πέταγμα του χαρταετού!

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Περισσότερα για: Πόλο
Πρωτιά για τα κορίτσια του Ολυμπιακού
Πρωτιά για τα κορίτσια του Ολυμπιακού
Την τρίτη νίκη που του εξασφάλισε την πρώτη θέση στον…
Πρωτιά για τα κορίτσια του Ολυμπιακού
Πόλο: Έκτη η εθνική στο Παγκόσμιο
Πόλο: Έκτη η εθνική στο Παγκόσμιο
Την έκτη θέση πήρε η εθνική υδατοσφαίρισης των νεανίδων, στο…
Πόλο: Έκτη η εθνική στο Παγκόσμιο
Νίκησε εύκολα ο Ολυμπιακός την Βουλιαγμένη
Νίκησε εύκολα ο Ολυμπιακός την Βουλιαγμένη
Σε άνετη επικράτηση του Ολυμπιακού εξελίχθηκε το -κατ΄ευφημισμόν- ντέρμπι κορυφής…
Νίκησε εύκολα ο Ολυμπιακός την Βουλιαγμένη
Στη Βουδαπέστη ο Ολυμπιακός
Στη Βουδαπέστη ο Ολυμπιακός
Στη Βουδαπέστη βρίσκεται η ομάδα υδατοσφαίρισης του Ολυμπιακού, καθώς αύριο…
Στη Βουδαπέστη ο Ολυμπιακός
Οι κλήσεις του Βλάχου για το κοινό καμπ με τον Καναδά
Οι κλήσεις του Βλάχου για το κοινό καμπ με τον Καναδά
Δεκαπέντε πολίστες κάλεσε ο Θοδωρής Βλάχος στην Εθνική ανδρών, για…
Οι κλήσεις του Βλάχου για το κοινό καμπ με τον Καναδά
Τα βλέμματα σε Γλυφάδα και Λαιμό
Τα βλέμματα σε Γλυφάδα και Λαιμό
Σημαντικές αναμετρήσεις σε Γλυφάδα και Λαιμό περιλαμβάνει η σημερινή 6η…
Τα βλέμματα σε Γλυφάδα και Λαιμό
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης