Υπάρχει 0-0 στο χόκεϊ;

Ένα εξαιρετικά σπάνιο 0-0 σημειώθηκε στο Xcel Energy Center.

Minnesota Wild και Los Angeles Kings δεν κατάφεραν να πετύχουν ούτε ένα γκολ σε 65 λεπτά παιχνιδιού (60 κανονική διάρκεια και 5 παράταση). Πάντως, οι φιλοξενούμενοι έχασαν περισσότερες ευκαιρίες, αφού τα σουτ ήταν 27-25 υπέρ τους. Δηλαδή, ακόμα και τo σύνοο των σουτ ήταν εξαιρετικά χαμηλό!

Στα πέναλτι, ο μοναδικός παίκτης που βρήκε δίχτυα ήταν ο Pierre-Marc Bouchard. Με αυτό τον τρόπο, οι Wild πήραν τον επιπλέον βαθμό. Τέλος, μόλις τέσσερις παίκτες δέχτηκαν δίλεπτες ποινές.

Παρήγγειλαν την μάσκα και παίζει ο Μολέδο!
Έπεσε στην έφεση η τιμωρία του Σάμαρη, αγωνίζεται στον τελικό κυπέλλου Πορτογαλίας
Φέργκιουσον: Περήφανος για τη Γιουνάιτεντ, ανάταση ηθικού για τον κόσμο της πόλης
«Ο Παναθηναϊκός είναι μεγάλη ομάδα!»
Τρομοκρατική επίθεση κατά Λουκά Παπαδήμoυ: Σε εξέλιξη οι έρευνες της Αντιτρομοκρατικής Υπηρεσίας
Τρομοκρατικό χτύπημα κατά Παπαδήμου - Τι έγραφε ο παγιδευμένος φάκελος
Τρομοκρατική επίθεση κατά Παπαδήμου - Φόβοι της ΕΛ.ΑΣ και για άλλους «παγιδευμένους» φακέλους