Το Viagra μειώνει την ακοή;

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 28 Μαίου 2011 21.38

Αυτά τα μικρά θαυματουργά μπλε χαπάκια έχουν και κάποιες παρενέργειες όχι τόσο θεαματικές όσο αυτή για την οποία είναι διάσημα, όπως αναφέρει το queen.gr

Μια από αυτές που διαπιστώθηκαν πρόσφατα -μην ξεχνάτε πως πρόκειται για ένα πολύ πρόσφατο φάρμακο- είναι η μείωση της ακοής μετά τη χρήση τους. 47 περιπτώσεις ανδρών που βίωσαν ταχεία απώλεια ακοής έχουν συνδεθεί με το Viagra αλλά και με τα συγγενή με τα Viagra φάρμακα Cialis και Levitra, σύμφωνα με τη βρετανική εφημερίδα Guardian. Αλλά 223 άλλες περιπτώσεις που εξετάστηκαν στις ΗΠΑ αποκλείστηκαν από κάθε σύνδεση με τα προαναφερθέντα φάρμακα μια που δεν υπήρχαν αποδείξεις πως ευθύνονταν αυτά για την απώλεια της ακοής.

Διαβάστε περισσότερα στο queen.gr

Κατηγορία: Πολιτική
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.