Πάρντιου: «Η πρόκριση δεν έχει τελειώσει ακόμη»
Intime

Λεβαδειακός-Άρης: Ο Άλαν Πάρντιου μίλησε για την είσοδο του Ιτούρμπε και το γκολ που πέτυχε, κάνοντας τη διαφορά στο ματς.

Νίκη που δίνει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης πήρε ο Άρης στην έδρα του Λεβαδειακού. Ο Άλαν Πάρντιου μίλησε για την ομάδα του που ήταν «σκουριασμένη» μετά τη διακοπή, αλλά η είσοδος και το γκολ του Ιτούρμπε άλλαξαν τα δεδομένα. Παράλληλα, ξεκαθάρισε πως τίποτα δεν έχει κριθεί.

Οι δηλώσεις του Πάρντιου:

«Ηταν ένα παιχνίδι μετά τη διακοπή. Μπορώ να πω ότι ήμασταν σκουριασμένοι όπως λέμε και στην Αγγλία. Στο πρώτο ημίχρονο δε τα πήγαμε καλά. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε ο Χουάν Ιτούρμπε, σκόραρε και τα πράγματα έγιναν καλύτερα.

Είμαι πολλά χρόνια στο ποδόσφαιρο για να πω ότι τελείωσε. Ξέρουμε ότι η πρόκριση δεν έχει τελειώσει ακόμα. Πέρσι με την ΤΣΣΚΑ, κερδίσαμε 2-0 στο πρώτο παιχνίδι και στον επαναληπτικό δεχθήκαμε δύο γκολ ως το 10′, οπότε έχει δρόμο ακόμα».

Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1