ΟΦΗ: Χωρίς Γκερέρο κόντρα στον Λεβαδειακό - Η αποστολή των Κρητικών

ΟΦΗ: Ο Γκερέρο παραμένει στο νοσοκομείο και φυσικά είναι εκτός αποστολής.

Ο ΟΦΗ δεν έχει στη διάθεσή του τον Γκερέρο για τον αυριανό αγώνα με τον Λεβαδειακό, αφού ο Ισπανός εξακολουθεί να νοσηλεύεται στο νοσοκομείο με οξεία σκωληκοειδίτιδα.

Στο δελτίο της ΠΑΕ αναφέρεται: «Ασκήσεις τακτικής και στατικές φάσεις περιελάμβανε η σημερινή (13/11) προπόνηση της ομάδας μας, με την οποία ολοκληρώθηκε η προετοιμασία για τον αυριανό (14/11, 19:30) αγώνα με τον Λεβαδειακό.

Ο Μιγκέλ Γκερέρο συνεχίζει να νοσηλεύεται, καθώς διαγνώστηκε με οξεία μορφή σκωληκοειδίτιδας. Ο Γιον Τοράλ συνέχισε θεραπεία, όπως και ο Κώστας Γιαννούλης, με τον Κοσμά Τσιλιανίδη να κάνει πρόγραμμα αποκατάστασης.

Ο Βασίλης Σηφάκης δεν προπονήθηκε. Όλοι οι παραπάνω, όπως και ο επίσης τραυματίας, Φροίξος Γρίβας αλλά και οι Δημήτρης Σωτηρίου, Γιον Τοράλ, Σάμουελ Γιοχού, Μπρους Καμάου, και Γιάννης Αποστολάκης έμειναν εκτός αποστολής.

Στις επιλογές του Βάλντας Νταμπράουσκας για την αυριανή αναμέτρηση, συμπεριλήφθηκαν οι: Μανδάς, Στίβενς, Λάρσον, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Θοράρινσον, Μπαλογιάννης, Ντιουσέ, Τζου, Νέιρα, Μπουζούκης, Ντικό, Ντουρμισάι, Περέα, Στάικος, Μεγιάδο, Θεοδοσουλάκης, Μπιφουμά».

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»